Nejoblíbenější vánoční filmy.

3. prosince 2015 v 18:49 | viola. |  Filmy/Seriály

Víte vy co? Tak já se taky pokusím o nějaký ten hezky vánoční článek, navzdory tomu že mám prakticky ještě čas, protože Vánoce jsou - a teď se podržte - za jednadvacet dní. Jenomže mě ta vlna vánoční atmosféry chtě nechtě strhává s sebou a já prostě, i když bych chtěla, nedokážu v prosinci vydat článek zaměřený na počítačovou hru nebo nějaké mé úžasné konspirační teorie či duchařské historky. Všichni ti čokoládový Mikulášové a adventní kalendáře, pod kterými se doslova prohýbají regály, ten vánoční stromek u nás na náměstí, ty vyzdobené a osvětýlkované výlohy, ti všichni na mě křičí - napiš něco vánočního! Napiš napiš napiš! Jen čekám, kdy na mě vyskočí banda santových poskoků jako v nějaké americké vánoční komedii a začne to jedno slovo skandovat. A když už jsme u těch vánočních komediích... původně jsem chtěla napsat něco, co mám v rozepsaných pojmenováno jako 'Violiny Vánoce napříč časem', ale nakonec z toho nějak sešlo a já si ho šetřím na později. Ideálně by bylo tak den dva před Štědrým dnem. Tak jsem se rozhodla vydat něco jiného, ale přesto stále spojeného s Vánocemi.
Ono takhle. Já už jako malý škvrně milovala všechny ty vánoční filmy a pohádky, ať už české nebo americké. Měla jsem jich spoustu, které jsem každoročně bezpodmínečně vyžadovala. Některé postupně odcházely, jiné přetrvaly a já, byť už je vidím minimálně po desáté, je stále zbožňuju. O mě je tak nějak obecně známo, že nemiluju jenom normální hrané filmy i animáky, ale taky pohádky.Tak kamarádi, já vám dneska představím svoji top šestku.

>Polární Expres
Pamatujete někdo na ten kreslený film o klukovi, který na chvíli začne pochybovat o Santově existenci, a ještě tu noc mu před domem zastaví vlak nesoucí nápis 'Polární expres'? Tak přesně tento film by se dal zařadit na první místo mých nejoblíbenějších kreslených filmů s vánoční tématikou.Myslím, že každý z nás má film, který sledoval v takových pěti letech, zkrátka ještě jako malé dítě a díky tomu se okolo něj vytvořila jistá mlha tajemna, nostalgie a jakéhosi kouzla. Takových mám jistě víc, ale Expres je v tomhle jedinečný. Nedokážu vysvětlit čím si mě tak získal - možná tou dobrodružnou a přitom víc než jen milou atmosférou.

>Pelíšky
Pelíšky se vysílaly snad každé Vánoce co pamatuju, a vždycky jsem se dívala. A to už jako sedmiletý špunt, kdy jsem polovině scén vůbec nerozuměla. Naučila jsem se ale spoustu hlášek a tak rok od roku, co se díváme doma na tuhle českou klasiku, doplňuje někdo z nás některé z hlášek. A to nejen ty nejznámější, které si nejspíš z filmu pamatuje každý - ona je to taková nevyhlášená soutěž, kdo jich doplní víc.

>Sám doma II. - Ztracen vNew Yorku
Nejspíš naprosto netřeba představovat. Neznám nikoho, kdo by Kevinova dobrodružství neviděl a vlastně ani osobně neznám moc lidí kteří by film nemilovali, nebo na něj neměli alespoň ve směs pozitivní názor. Když jsem byla mladší, a viděla Sám doma možná tak po čtvrté, snila jsem o tom, že se mi stane přesně to samé - že se ztratím kdesi v New Yorku, budu bydlet nějakou tu chvíli v luxusním hotelu s horou sladkostí a přitom budu svou lstivostí oklamávat dvojici zlodějů, kteří mi půjdou po krku. A že jsem je oklamávala dost nevídanými způsoby. Holt, dětská fantazie je mocná, obzvlášť když je ještě navíc podporována nějakým filmem.

>Grinch
Malá Taylor Momsen, zelená příšera a kouzelné město uvnitř sněhové vločky - co víc si přát? Přiznám se, že Grinche jsem neviděla už opravdu hodně dlouho, a už si ho nevybavuju tak přesně, jako předchozí filmy, ale co si pamatuju je, že jsem ho doopravdy a upřímně zbožňovala.Dokážete si představit, jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že ta malá holčička z mého oblíbeného vánočního filmu je zároveň jedna z mých oblíbených zpěvaček? Ano, já vážně dlouhou dobu nevěděla, že se jedná o jednu a tu samou osobu.

>Anděl Páně
Na tuhle pohádku nesmím v žádném případě zapomenout. Těžko bych vám tady vysvětlovala, proč ji mám tak ráda, protože jako u většiny z těchhle filmů k tomu nemám žádný konkrétní důvod, prostě mě na nich vždycky něco zaujalo. Anděl se dává vždycky 23. večer, takže to pro mě každoročně byla taková předzvěst Štědrého dne, či jak to nazvat.

>Mrazík
No a nakonec, jako závěr celé vánoční šestice jsem prostě musela vybrat Mrazíka. I když mi Nastěnka pokaždé hrozně lezla na nervy a mou oblíbenou postavou byla jednoznačně ta čarodějnice, pokaždé jsem se těšila, až se na pohádku budu moct podívat. Ten příběh byl a je ve své jednoduchosti jednoduše kouzelný a já se k němu i teď ráda vracím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|