Můj vztah k nadpřirozenu.

17. listopadu 2015 v 17:33 | viola. |  Paranormal
Sice už se o nadpřirozeno, paranormal a různé záhady nezajímám tak jako dřív, ale pořád jsou to věci, které mě neuvěřitelně zajímají, baví a fascinují zároveň. Z toho důvodu jsem se taky rozhodla pro založení téhle rubriky - Paranormal. Dnešní článek nemá sloužit ani tak k popisování nějakých mých zážitků (kterých sice není nijak valně, ale několik by se jich našlo), spíš jenom jako takový úvod do téhle nové rubriky a vysvětlení vztahu, nebo postoji, který k celé této široké oblasti témat a událostí mám.

Nejspíš se tu najde spousta z vás, kdo na takové věci nevěří, raději hledají logické cesty k vyřešení nějakých událostí a tohle téma zkrátka není nic pro ně. Nezakazuju vám tenhle článek, ani další články do této rubriky číst, naopak, budu ráda za vyjádření každého názoru, byť třeba půjde proti tomu mému.

Je pravda, že i já pomalu začínám skeptičtět, a už neuvěřím tolika věcem jako dřív. Občas taky podvědomě hledám logické vysvětlení a už se na všechno taky nedívám z toho paranormálního hlediska, protože čím starší jsem a čím víc znalostí a zkušeností mám, tím se spousta věcí objevuje v jiném světle a já už se v noci nelekám každého zašramocení.Stále tu ale jsou věci, které nechápu a vysvětlovat si je tímto je vlastně nejjednodušší. A já sama jsem nejednou zažila něco, co mě ještě utvrdilo v mé domněnce, že něco mimo naše chápání existuje, a teď nemusí nutně jít jen o posmrtný život a duchy, které si pod pojmem 'napřirozeno' představí jako první snad každý.

Takže když se mě někdo zeptá, jestli na nadpřirozeno věřím, a jestli podle mě existuje něco, co nemůžeme logicky vysvětlit, odpovídám, že ano. Nevím, kde se ve mě tahle víra kdysi vzala. Byla jsem vychovávaná jako ateistka, do kostela nechodili dokonce ani moji prarodiče. Ani oni, ani moji rodiče si se mnou o takovýchto věcech nikdy nepovídali, a vlastně i svůj úplně první horor, Kruh, kterému jsem stejně nevěřila, viděla asi ve dvanácti letech, tedy v době kdy už v tom byla většina mých spolužáků docela zběhlých a když už se ve mě víra v nadpřirozeno dávno objevila.

A i přes to všechno, aniž by se mnou o tom někdo mluvil, jsem věděla že něco takového je, a že neexistuje jenom to, co si dokážeme vysvětlit. Zajímalo mě to snad vždycky, a když jsem byla o něco starší, začala jsem si různé informace o napřirozenu sama vyhledávat. Bavilo mě s někým o tom mluvit, ráda jsem poslouchala, když mi vyprávěl nějakou svoji zkušenost a vždycky jsem si vybírala pouze horory, u kterých stálo: "Natočeno podle skutečných událostí". V té době mi nějak nezáleželo na tom, zda je ta věta pravdivá nebo nikoli.

Později jsem objevila Akta X, a můj zájem o nadpřirozeno se rozšířil z posmrtného života, duchů a démonů i na další odvětví. Dost často jsem si kupovala i Enigmu, ten časopis o záhadách. Byla jsem schopná přečíst ho během dne a stala se z toho i moje největší záliba.

Zkrátka a jistě, nikdy jsem nepochybovala o tom, že něco tady s námi je, ať už je to cokoli, a že ne všechno se dá vysvětlit logicky tak, že na tom zkrátka nic vyššího není. Tu víru jsem si v sobě vypěstovala sama, a zůstalo to ve mě až do dnes.

Takže ano. I když už jsme poznala, že nadpřirozeno nemá prsty v každém zvuku u mě v pokoji, stále těmhle věcem věřím a přesvědčovat mě o opaku by bylo stejně zbytečné jako nosit kožich v létě.

Ještě tak lehce odbočím - párkrát už jsem se setkala i s otázkou, zda jsem satanistka. Nevím, co tazatele vedlo k této myšlence, jestli to, že často nosím černou, nebo ten můj přívěsek s pentagramem, který mám od doby, kdy jsem ještě ani netušila, že to má se satanismem co do činění a prostě se mi líbil...
O tomhle se tu nijak rozepisovat nebudu, protože o tom chystám samostatný článek, ke kterému mě už dávno inspirovala moje oblíbená youtuberka Evzuu, ale i tohle bych tu ráda uvedla na pravou míru. Vím moc dobře, že satanismus je dost často chápán špatně, a spousta lidí má na satanisty potřebu ukazovat kříže a tak podobně, ale jednou jsem o tom četla (pravděpodobně to bylo právě v té Enigmě) článek, že satanismus rozhodně není nic, kvůli čemu by jeho vyznavače měli ostatní polívat svěcenou vodou. Samozřejmě, zase jak kterého. Ale to už je zase o něčem jiném.
Já se k satanismu nehlásím, i když ve spoustě případů mi to připadá jako zajímavý směr.

Nuže, myslím že jako úvodní článek do nové rubriky tohle není špatné, a zároveň se mi snad povedlo trochu tu přiblížit svůj vztah k nadpřirozenu. Budu ráda, když se k tomu i vy nějak vyjádříte, ať už je váš postoj jakýkoli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anter Anter | Web | 18. listopadu 2015 v 21:33 | Reagovat

Fuu, takže asi takhle. Nadpřirozeno, takové, jaké ho tady popisuješ, podle mě taky existuje. Řekněme, že to je prostě nad naše chápání a ne všechno jde objasnit rozumem, ačkoli si to mnozí z nás myslí. Těším se na další články, co se týče nadpřirozena. Upřímně, tohle mě hodně zajímá, ale na druhou stranu i děsí. Je to tolik neprozkoumaná oblast. Mimochodem, ten jelen na pozadí je úžasný! :-)

2 clo. clo. | Web | 20. listopadu 2015 v 11:41 | Reagovat

Teda, hned jak jsem uviděla název článku, tak jsem byla úplně "yes, nadpřirozeno, yopyopyop"
Jsem do těchhle věcí trošku magor, záhady mě zajímaly už odmalička a nadpřirozeno je pro mě taková.. šance, že všechno na tomhle světě není tak úplně racionální. Že všechno prostě logicky nevysvětlíme a je tady něco, o čem nemáme ani páru a čeká to na svoje velké odhalení. Dává to aspoň trošku smysl? Haha, asi moc ne, ale já myslím, že určitě víš, jak to myslím, protože moje názory se úplně shodují se vším tím, co jsi napsala. Takže se 100% budu těšit na další takové články, sakra udělala jsi mi radost holka.
Já nejvíc věřím v něco, co je po smrti. Nevím, jestli vyloženě v duchy, ale prostě nevěřím, že tím, že nám přestane bít srdce něco končí, naopak si myslím, že se přes život připravujeme na to, co příjde potom. A radši už sklapnu, než tady moc vyplave na povrch tahle moje trošku psycho stránka.
btw. znáš supernatular? ten seriál? v česku se tomu říká lovci duchů, myslím. jestli to neznáš, tak to určitě zkus, je to skvělej seriál.
btw, btw. ten jelen je fakt boží, taky se mi líbí :D :) x

3 Shetlandy Shetlandy | Web | 29. listopadu 2015 v 14:49 | Reagovat

Já se stejně jako Ty, i holky, co komentovaly přede mnou, přikláním k tomu, že NĚCO je. Vůči těmto věcem nejsem vůbec skeptická, spíše mám nahnáno, když spím u babičky a najednou slyším nějaký lomoz na půdě, i když to můžou být klidně i dvě kočky, co se tam perou. Prostě celkově ten její dům... no, není to nic příjemného, když se půl roku v kuse budíš ve tři hodiny ráno s pocitem, že s Tebou je někdo v pokoji, sleduje Tě, nehledě na to, že se mi jednou podařilo probudit se zrovna ve chvíli, kdy jsem měla spánkovou paralýzu, a hned jsem si vzpomněla právě na Enigmu, byl to článek o démonech, kteří navštěvují lidi v noci, když spí, a vysávají jim energii, a nemohla jsem otevřít oči, protože jsem měla za to, že mi na hrudníku jistě nějaká taková potvora leží.

Jelikož mně zajímají všechny takové věci, stejně jako mamku, už asi rok a půl kupujeme Enigmu pravidelně, letos taťka udělal mamce (a mně) radost tím, že koupil předplatné, ač jej takovéto věci vůbec, ale vůbec nelákají, a Enigma nám přichází přímo do schránky.

K tomu údajnému satanismu... :D Jop, lidi co nosí černou to mají mezi debily těžký. :D Sama ji nosím, miluji tu barvu, třebaže se může někomu zdát, že je to smuteční barva, depresí a tak podobně... pro mně je to veselá barva a cítím se v ní dobře. S tím pentagramem... ono to závisí na tom,  jak má špičky. Pokud máš dole dvě a nahoře jednu, není to pentagram satanistů, a tím pádem by jsi měla stejný, jaká mám já. Pokud dvě nahoru, pak je to ten správný, satanistický, ale to snad o ničem nevypovídá, ne? Tak či onak, tázající se měli nejdříve se satanismem pořádně seznámit, ne mít v paměti zaryté, že jsou to ti, co obětují zvířátka, zatracují Ježíše a tak... ale že to jsou lidi naprosto normální, jen s jiným životním stylem.
Mimochodem... já jsem též ateista, k nějaké víře mně nikdo nikdy nenutil, snad už kvůli tomu, že nikdo z naší rodiny do kostela nechodí (pominu-li každoroční výšlap na Svatý Hostýn, kde je opravdu pěkný kostel), ale je to prostě tradice, kterou s mámou a babičkou máme.

Určitě bude super, když napíšeš další články, určitě si je ráda přečtu.

4 Viola Viola | Web | 29. listopadu 2015 v 20:42 | Reagovat

[3]:
Tím, jak moc v nadpřirozeno věřím, se mi taky občas stane, že se v noci probudím a i sebemenší zašramocení dokáže zavinit, že nejsem schopná otevřít oči ze strachu, co uvidím. Nevím, nikdy jsem se přímo třeba s duchem nesetkala, ale četla jsem i zpověď jedné slečny, která popisovala, že se při svém prvním setkání s duchem cítila dokonce bezpečně, necítila žádný strach.

Já se v černé taktéž cítím dobře, mám tu barvu ráda a nějakým způsobem ke mě patří. A rejpalové, kteří si hrozně rádi hrají na všeználky, si to vysvětlují po svém. Musím přiznat, že mám opravdu ten správný, se dvěma nahoru, ale jak jsem psala, koupila jsem si ho v době kdy jsem neměla ani ponětí co přesně to znamená. Nemyslím si, ale že by to hned muselo něco znamenat a i kdyby znamenalo, je to jen a jen moje věc.

Ta tradice, kterou máte je opravdu moc hezká, i já bych ji ocenila a určitě by se mi takový výšlap líbil - i když jsem ateistka, kostely se mi nějakým způsobem líbí.

Já si kupuju enigmu jenom jednou za čas a dostat takhle k Vánocům předplatné, to bych dokázala ocenit! :-D

5 Shetlandy Shetlandy | Web | 30. listopadu 2015 v 18:31 | Reagovat

Jakože... ano. Dle mého se duchů netřeba bát, stejně jako smrti. Ale prostě ten strach tam je, bohužel.
Třeba bych si nikdy netroufla na to, hrát si se spiritistickou tabulkou, nebo tu populární hru s tužkami... myslím, že se tomu říká Charlie, Charlie, pokud jsi o tom někdy slyšela. Prostě, ne. Nemám na to, nechci mrtvím rušit jejich klid. Taky by to potom mohlo dopadnout jako ve filmu Ouija, že ano. :D
Už tak mám celkem špatné pocity, když jsem doma sama... takto, když přijedu ze školy před tím, než přijedou rodiče. Tu atmosféru mi úžasně doplňuje špatná žárovka, která co každou chvíli poblikává, no. :D Vždy si k musím pustit hudbu, abych tolik nevnímala zvuky okolo, ač to může být klidně i náš pes. Zvláště se mi nelíbí, když u mně stojí a kouká na mně, jako by za mnou něco viděla. Zvířata hold mají smysli, které postrádáme.

Ze zvědavosti jsem si našla na YT slečnu, o které jsi se v článku zmiňovala, a musím říci, že se s tím nedá nesouhlasit. Zvláště mně dostalo něco ve smyslu: ,,Skoro všechny války se vedou kvůli náboženství. Kolik válek bylo kvůli Satanovi? Asi moc ne, co?" :D Ale jop, přišla mi sympatická, to musím uznat.
Tak já mám ten špatný, s jiným významem, no. :D A k němu jsem si na Bouzově koupila keltský kříž, strašně se mi líbí, a to moje nadšení, když jsem v Cuntenbury měli namířeno na keltský hřbitov... a všude ty jejich kříže... ah! ♥

Kostely jsou úžasné, ale víru v Boha ve mně neprobouzejí. Jsou to ale krásné stavby, to ne že ne.

On to byl původně můj nápad, protože mi bylo jasné, že to mamce udělá radost. Taťka to jen realizoval. :D I když kvůli tomu, jak jsem o pár řádků výše psala, jsem asi 3 poslední čísla, už jen kvůli tomu, že na to prostě nemám, když jsem doma sama. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|