Kacy Hill

21. listopadu 2015 v 10:14 | viola. |  Hudba
V tomto článku bych vám ráda přdstavila ne úplnou novinku, přesto však zatím celkem neznámou jednadvacetiletou americkou zpěvačku a skladatelku Kacy Hill. První zmínka o Kacy, na kterou jsem narazila byla na můj systém objevování nové hudby naprosto obyčejná. Objevila jsem totiž na we heart it tenhle obrázek, a zkrátka, na tohle já slyším.
Já zkrátka mám jakousi skrytou potřebu stále objevovat novou a novou hudbu, která by však byla víceméně podobná té, kterou poslouchám už delší dobu. A ono takhle - u Kacy to bylo půl na půl. Když
jsem si na Spotify pouštěla jednu z jejich písniček, kterou vám sem také hodím, bylo mi okamžitě jasné, že tohle můj klasický poslouchaný žánr nebude. Chtěla jsem ji tedy nechat, ale bylo tu něco, co mě prostě donutilo poslouchat a naprosto zřetelně mi to nakazovala, ať písničku nevypínám.


Kacyin hlas. Cukrová vata, to je nejideálnější přirovnání, co mě v tomto případě napadá. Ačkoli mi vždycky připadalo jako hloupost přirovnávat věci, jako je lidský hlas, ke sladkostem, ale tady se tomu holt nevyhnu. A vůbec mi to nepřipomíná hlásky některých dnešních popových hvězdiček.
Kacy mi navíc připadá opravdu svá a neobyčejná už od pohledu. Možná je to tak záměrně, možná spíš ne, každopádně, mě Kacy Hill opravdu zaujala na první pohled, a když jsem se po chvíli dokázala zaposlouchat i do její hudby, řekla jsem si, že ji nemůžu jen tak zahodit.


Foreign Fields - přesně to je ta písnička, kterou jsem si od Kacy pustila jako první. Nemůžu říct, že bych si ji zařadila třeba do své top desítky, ale je nádherná, to se musí nechat. Stejně tak Shades of Blue, kterou vám taky opravdu doporučuju.

A teď něco k samotné zpěvačce - dřív než Kacy vydala v roce 2014 svůj první singl Experience, pracovala jako modelka pro American Apparel. K hudbě se dostala až když potkala režiséra, který později natočil video právě k Experience. Kacy se také objevila jako jedna z tanečnic na turné Kanye Westa.
První EP, Bloo, vydala Kacy letošní rok, a kromě již zmiňovaných Foreign Fields nebo Shades of Blue si na ně můžete poslechnout Arm's Lenght.

Jak jsem říkala, můj styl hudby tohle sice není, a většinou mu ani nevěnuju nijak velkou pozornost, v případě Kacy jsem ale musela udělat vyjímku. Vím sice, že nebudu mít potřebu kupovat si její cd, a ani se nebude řadit mezi moje nejoblíbenější interprety, a celkově musím mít na poslouchání její hudby tu správnou náladu, ale upřímně, poslechnout si ji rozhodně není ztráta času. Navíc, ač celkem pohrdám velkou většinou současné popové hudby, Kacy k ní jednoduše zařadit nedokážu. Nesedí mi k tomu, a možná to je důvod, proč mě také zaujala.
A co vy? Znáte Kacy, nebo o ní slyšíte poprvé?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenuš Lenuš | Web | 22. listopadu 2015 v 13:17 | Reagovat

Obávám se, že na mne působí Kacy takovým nudným dojmem..:)

2 Viola Viola | Web | 22. listopadu 2015 v 17:13 | Reagovat

[1]: já osobně jsem se do ní musela hodně zaposlouchat, než jsem si v její hudbě něco našla, a třeba mojí sestře, která hudbu tohoto typu, narozdíl ode mě, poslouchá běžně, se Kacy nelíbila vůbec. Přijde mi, že zrovna Kacy patří k těm interpretům, kteří jen málokdy sednou větší skupině lidí:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|