Film | Fakjů pane učiteli 2

4. listopadu 2015 v 16:38 | viola. |  Filmy/Seriály
❀Jak jsem v předminulém článku řekla, tak taky konám, a abych potvrdila svá slova, rozhodla jsem se napsat svoje vůbec první povídání o filmu. Jako recenzi bych to nenazvala, stejně jako u knih tu nebudu nijak zvlášť hodnotit, spíš vám jen povím, o co ve filmu jde, kde jsem ho viděla a různé ty řeči kolem. Však uvidíte.


Komedie nejsou můj úplně nejčastější žánr, i když někteří moji známí by mohli podotknout, že se koukám tak nějak na všechno - a měli by pravdu. Je to už dávno, co jsem viděla první díl tohoto filmu, zato jsem ho viděla rozhodně víckrát, než jenom jednou. Ačkoli mám ráda vážnější filmy, tohle je prostě oddechovka. Je to ptákovina, co si budeme povídat, za to se u toho zasmějete a pro zvednutí nálady je to film přímo perfektní. To byl důvod, proč jsem se rozhodla zajet si do kina na premiéru. Ten nápad, podle počtu lidí v sále, měl nejspíš kde kdo, a proto, pokud se mezi vámi najde někdo, kdo se jel na německý film režiséra Bora Dagtekina podívat, budu ráda, když svůj názor napíšete do komentáře.

Pokud jste neviděli první díl, doporučuju vám podívat se, pokud tedy máte v plánu se na druhý kouknout. Nejspíš by jste i bez toho většinu věcí pochopili, ale v kině přede mnou seděla slečna, co se každou chvíli na něco ohledně děje ptala kamarádky. Takže jak chcete. Bez prvního dílu se možná opravdu obejdete, ale zase, první díl je taky sranda a mě dost bavil, takže je to opravdu jenom na vás.

Ale teď už k samotnému filmu, a o co v něm vlastně jde.
Zeki Müller, bývalý vězeň se v prvním díle dostal k učení jako slepý k houslím, aniž by to jakkoli plánoval nebo o to stál. Zůstat u práce samozvaného učitele, která mu vycházela i bez potřebných papírů, v plánu sice neměl, ale našel se nejden důvod, proč u ní zůstat.

Nyní se ale díky známostem z minulosti dostává k hrstce kradených diamantů, které mají ovšem velkou cenu. Ta by mu mohla pomoci k pověšení učitelství na hřebík a opuštění školy jednou pro vždy. Jenomže mezitím musí diamanty někam ukrýt. Žádné místo ale není zrovna nejvhodnější, a tak se Zeki rozhodne schovat je do skryté kapsy plyšového medvídka. Co ale čert nechce, Zekiho přítelkyně, bláznivá učitelka Lisi Schnabelstedtová bez jakéhokoli tušení věnuje plyšáka na charitu, která poputuje do tsunami poničené vesničky v Thajsku.

Shodou náhod a k Zekiho štěstí v té stejné době ředitelka školy zoufale shání vyučující, který by vzal studenty na výlet do zahraničí. Její Goethovo gymnázium soupeří o uznání ministerstva školství společně s nedalekým Schillerovým gymnáziem.
Zekimu se podaří ředitelku přesvědčit, aby se výlet uskutečnil na míste, kam nejenže míří i Schillerovka, ale nachází se tam i věci odeslané k charitě. Společně se sedmi vybranými studenty se tedy vydává do chudé thajské vesničky. Už od samého začátku je samozřejmě provází jedna komplikace za druhou, počínaje Lisiným zmeškáním letadla a Zekiho předávkování prášky na spaní.
Po přijedu do vesničky už by ale Zekimu nemělo nic bránit v tom, aby se dostal ke svým diamantům, a to i přes přítomnost šprtů ze Schillerova gymnázia i gangu Dětí vln. Medvěda, a tudíž i diamantů se opravdu zmocní, ty se ale rázen dostávají do rukou jeho studentům. Ti nechtějí připustit, aby jejich milovaný učitel se svou prací skončil, a rozhodnout se vzít celou situaci do svých rukou. Diamanty tak skončí na dně moře a Zeki si připadá v koncích.
Jak to s ním nakonec dopadne? Volba mezi životem v balíku a učením na střední škole totiž není vůbec jednoduchá.

Já proti filmu opravdu nemůžu nic říct. Ano, chování některých postav je mnohdy hodně nereálné, i já jsem to tak cítila, ale řekla bych, že to byl účel. Přesto byly postavy jedna z nejlepších věcí na celém filmu. Celé je to jedna bláznivá komedie, co vás má rozesmát, a to plní, alespoň u mě. Je hloupost srovnávat to s jinými filmy, jako to spousta lidí dělala u prvního dílu, obzvlášť pak s vážnějšími filmy nebo komediemi jiného typu.
Každého šálek kávy to asi nebude, lidi co si dost zakládají na příběhu to nejspíš nijak neohromí. Ale každý se občas rád zasmějeme nad nějakou šíleností a něčím oddechovějšího rázu.

Fakjů pane učiteli měl všechno, co jsem od něj očekávala a ačkoli spousta lidí herecké výkony odsuzuje, já jsem s nimi spokojená. Možná je to tím, že jsem nenáročná, to nevím, ale opravdu si ve spoustě případů jiné herce představit nedokážu.

Abych to tedy nějak shrnula - film mě pobavil, dokonce rozesmál, což udivilo i mě samotnou, protože mě rozesměje jen máloco. S kamarádkou opakujeme některé hlášky ještě teď. A pokud by se někdy v budoucnu točil třetí díl - co jsem tak četla, natáčení prvního dílu trvalo přibližně čtyřicet dní - budu jedině ráda, a nikdo mi nebude muset říkat dvakrát, abych na něj do kina šla.

Viděli jste už Fakjů pane učiteli 2, nebo se chystáte? A nebo jdou takovéhle filmy naprosto mimo vás?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Molly. Molly. | Web | 5. listopadu 2015 v 18:26 | Reagovat

Já mám teda komedie poměrně ráda. První díl tohoto filmu jsem viděla jen začátek a musela jsem to vypnout, protože mě fakticky jako nebavil. Nudila jsem se. Asi mám zvrácený humor ale vážně mě tenhle film nějak nenadchl. Ani nějak neplánuju se podívat na druhý díl, protože mě bude stejně nudit jako první ale těžko říct, když jsem ho ještě ani neviděla, že jo. Musím uznat, že tak dlouhý článek bych psala asi roky :D Taky ti chci poděkovat za parádní komentáře u mě na blogu a abych i pravdou řekla potěšily. Musela jsem se mrknout na tvůj blog a zjistila jsem, že tvůj je něco co se mi děsně líbí. Ty to bereš jako skladiště na myšlenky a pro mě to je něco jako velká kniha bez názvu. Připadá mi, že jsi něco jako tajemství a číst tvůj blog je krok k tomu, tě trochu poznat. A musím říct, bude mi ctí to zkusit, takže pokud ti to nebude vadit přidám si tě mezi moje oblíbené blogy. Ne proto, abych tě nalákala nebo něco podobného ale protože mi přijde tvoje psaní výjmečné a prostě se mi to líbí. Jen tak dál.

2 Mariiis_N Mariiis_N | Web | 5. listopadu 2015 v 21:45 | Reagovat

Hrozně na to chci jít, viděla jsem jedničku a ta se mi líbila :)

3 Viola Viola | Web | 6. listopadu 2015 v 7:16 | Reagovat

[1]: jej, tak to jsem ráda, že tě komentáře potěšily:) a za to přidání moc děkuji, teď jsi mě naopak zase moc potěšila ty :-) a je hezký vidět, že se najdou lidi, kterým se moje psaní líbí. Ještě jednou moc děkuji, i za vyjádření názoru k filmu :-D

[2]: Tak jetki se ti líbila jednička, tak dvojku můžu jedině doporučit:(

4 Viola Viola | Web | 6. listopadu 2015 v 7:18 | Reagovat

[3]: sakra, špatná závorka :-D měla být obráceně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|