Bojím se, jak to bude dál..

15. listopadu 2015 v 8:30 | viola. |  Střípky myšlení
Já se tady k tomuto docela nerada vyjadřuju, protože to není věc, kterou bych nějak moc chápala. Ale jednou je tohle můj blog, a já mám najednou hroznou potřebu něco k tomu říct. Něco.

A ještě bych vás chtěla upozornit, že tohle všechno jsou jenom moje názory, můj pohled na situaci. A možná jenom výplody z čirého zmatku. Číst to nemusíte, ale pokud k tomu slušně vyjádříte zase svůj názor, budu ráda.

S malým zpožděním se vyjadřuju k patečnímu teroristickému útoku v Paříži, protože jsem si to zkrátka potřebovala srovnat. A potřebovala jsem se z toho trochu vzpamatovat. Když jsem se o tom dozvěděla, podlomila se mi kolena. Kamarádka mi řekla, že jednám přehnaně, vždyť v Paříži ani nikoho neznám.

Řekla jsem jí na to jenom to, že nepotřebuju znát nikoho konkrétního na to, aby mě to vyděsilo. Opravdu jsem se bála. Je to něco strašného, něco odporného a vážně jsem na chvíli pocítila určitou bezmoc, protože kdo ví, k čemu tohle povede.


Co jsem tak slyšela, podmět tohoto teroristického útoku je francouzké letectvo bombardující v Sýrii, a tohle nemá být ani tak odplata, jako spíš hrozba. Takhle fungují teroristické organizace. Jenomže jak daleko to může zajít?

Už ani neposlouchám veškeré to vyjadřování politiků, jak by jsme měli pomoct, jak je to mrzí a že bysme měli něco dělat. Na jednu stranu mají pravdu - něco by se opravdu dělat mělo a čím dřív, tím líp. Bohužel ona proběhne nějaká ta schůze, a tím to končí. Nevím, jestli se do toho ti lidé nechcou míchat, ale já jsem toho názoru, že pomoci by jsme měli. I když už jsem se stihla setkat s opačným názorem, tohle není jenom věcí Paříže, ale měli by jsme se o to začít starat všichni.

Ta čísla jsou hrozná. Přes sto padesát nevinných lidí bylo zabito. Kolem osmdesáti jich je v kritickém stavu a je docela možné, že tímto počet mrtvých stoupne.

Potom se nemůžeme divit, že spousta lidí má odpor k uprchlíkům, když se dějí takovéhle věci.
Když už jsem to nakousla, asi bych se mohla vyjádřit i k tomu - můj názor na uprchlíky není jednoznačný, ale jsem pro to, aby se jim pomáhalo. A pokud možno právě v jejich zemi. Jenomže něco takového se mělo řešit dřív. Teď už je spousta uprchlíků v Evropě, a mělo by se to řešit jinak, než zavírat hranice. Ničím takovým rozhodně světu neprospějeme. Uprchlíkům by se mělo pomoci, ale zase - za předpokladu, že oni budou spolupracovat. Že budou respektovat naše zákony a naši kulturu.
Kdybych se dostala do situace, že se před mým domem objeví uprchlická žena s dítětem, co nemá nic, nemá kam jít, pomohla bych jí. Možná bych si tím nebyla ze začátku tak jistá, ale nakonec bych udělala, co by mi celou dobu našeptávalo svědomí. Co kdybych někdy já byla na jejím místě?

A tak bych jí pomohla. Ale znamenalo by to moje pravidla, moje kuchyně a moje kultura. A ona by ji měla respektovat, stejně jako já bych se naučila do jisté míry respektovat tu její. Asi bych nebyla ta, která by vařila k obědu vepřové maso. Ale to už hodně odbočuju.

Tohle je zkrátka šílené. Možná jsem paranoidní a možná ze mě mluví jenom můj strach, ale je mi jasné, že teroristickým útokem na Paříž to neskončí. Svět spěje pomalu ale jistě do háje, a mě je špatně z toho množství nevinných lidí, kteří kvůli tomu musí zemřít. Jak jsem řekla na začátku, nerada s k takovýmhle věcem vyjadřuju, a to toho důvodu, že tomu zkrátka nerozumím. Vím jen to, co se někde dozvím a zbytek si dotváří jenom moje zmatená a vyplašená mysl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shetlandy Shetlandy | Web | 15. listopadu 2015 v 9:46 | Reagovat

Jak řekl Kennedy:,,Lidstvo musí ukončit války, jinak války ukončí lidstvo" a přesně k tomuto to spěje.
Já jsem xenofob, a nijak mi to nevadí. Samozřejmě ano... neházím všechny muslimy do jednoho pytle, a dle mého by měli zůstat tam, kde mají být, v jejich zemi a vyřešit si svoje problémy a nezatahovat do války celý svět. Dobře, někteří jsou slušní, dokáží se přizpůsobit... ale jiní jsou stroje na zabíjení, bez sebemenší empatie. Pokud jejich název název znamená mír, tak kde ten mír sakra je? Všude jsou jen války a já to pesimisticky vidím tak, ze k třetí světové není daleko. A bojím se. Nebojím se smrti, ale toho, co z války může vzejít a že to, co se děje ve Francii, může kdykoliv vypuknout u nás.
Dle mého je celý svět v panice z toho, čeho jsou muslimové schopní... a pokud jsou ochotni spáchat sebevraždu ve jménu jejich Alláha a přitom pobít dalších sto lidí, tak jsou schopni všeho.
Tohle je samozřejmě čistě můj, xenofóbní názor, ale alespoň nějak jsem se k tomu vyjádřila.

2 Lucka Lucka | E-mail | Web | 15. listopadu 2015 v 10:07 | Reagovat

Vůbec se nedivím, že jsi měla potřebu se k proběhlé situaci vyjádřit, od toho své blogy máme, abychom říkaly to, co si myslíme a psaly to, jak to cítíme. I já jsem se vyjádřila a naše názory jsou vesměs podobné, i já zastávám názor, že čí chléb jíš, toho pravidel se drž. Jenže oni, nikdo z nich, se nechce přizpůsobovat. Chtějí se dostat sem, aby si tu dál mohli žít podle svých pravidel, jenže tak to nejde. A mělo by se s tím začít něco dělat. :/

3 Ter. Ter. | Web | 15. listopadu 2015 v 12:20 | Reagovat

Já osobně se k takovýmto situacím na blogu nikdy nevyjadřovala. Je to hrozně kontroverzní a navíc jsem si jistá, že je toho všude hromada.

Na jednu stranu s tebou souhlasím, uprchlíkům by se mělo pomoci, ale ne skrze dávky a ubytování v naší zemi. S uzavřením hranic já osobně souhlasím - vždyť jeden z teroristů se do Francie dostal právě ze Sýrie - ale rozhodně by to tím nemělo končit. Vláda by se měla v první řadě postarat o bezpečí naší země a až potom pomáhat druhým - může to znít sobecky a vyděšeně (ono vlastně je), ale v určitých chvílích bychom měli dávat na první místo především sami sebe. Potom pomoci uprchlíkům s bojem proti IS. Toť můj názor.

Každopádně, klobouk dolů. Líbí se mi, že máš v patnácti svůj názor a ještě tak vyspělý. :-)

4 Mariiis_N Mariiis_N | Web | 15. listopadu 2015 v 13:20 | Reagovat

Je to šílené a mělo by se s tím něco začít dělat, jinak se tu brzy zlikvidujeme navzájem. Však koho jiného se máme bát než lidí? Nic horšího než lidé na světě není.

5 Crazy Jull Crazy Jull | Web | 15. listopadu 2015 v 18:49 | Reagovat

Naprosto pravdivě jsi to napsala.
-CrazyJull

6 clo. clo. | Web | 16. listopadu 2015 v 17:45 | Reagovat

well, podle mě jsi vůbec nereagovala přehnaně. když jsem se o tom dozvěděla já, udělalo se mi úplně špatně. na tomhle světě se schyluje k něčemu špatnýmu, hodně špatnýmu. mám prostě ten pocit, že jsme kousíček od toho, aby se všechno zhroutilo a já.... dobře, nikdo na to ještě není ready. jenže bohužel s tím nemáme co udělat, všechno tohle pochází z lidí. začali to lidi a lidi to zase musí skončit. a i my jsme lidi (samozřejmě :D), jenže nám chybí to důležité, ta moc s tím něco udělat. není to fér.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|