Wishlist books/2

2. října 2015 v 19:31 | Viola |  wishlists-books


V dnešním wishlistu, zaměřeným na knihy, vám představím tři, po kterých momentálně toužím asi nejvíc.

DUFF - KODY KEPLINGER
Sedmnáctiletá Biana Piper je cynická a loajální, a nemyslí si, že je tou nejhezčí v okruhu jejích kamarádek. Taky je až moc chytrá na to, aby se nechala okouzlit slovíčky lamače dívčích srdcí a školního děvkaře Wesleyho Rushe. Ve skutečnosti ho Bianca nesnáší. A když jí nazve DUFF, vrhne mu colu do obličeje. Jenže doma není všechno tak úplně v pořádku a Bianca zoufale touží po rozptýlení. A tak skončí u líbání se s Wesleyem. A co je horší, líbí se jí to. Toužíc po úniku se Bianca ocitá ve vztahu nepřátelé-s-výhodami.Dokud se všechno ještě víc nepokřiví. Ukáže se, že Wesley není zase tak špatný posluchač a že jeho život je taky pěkně na hovno. Najednou si Bianca s naprostou hrůzou uvědomí, že se začíná zamilovávat do kluka, kterého si myslela, že nenávidí ze všech možná nejvíc.

Na tuhle knížku narážím všude možně, zatím ale jenom v angličtině. V češtině má knížka teprve vyjít, a až se to stane, při svém dalším velkém nákupu v knihkupectví si ji rozhodně musím koupit. Zprvu mě sice svým popisem nijak moc nezaujala, snažila jsem se představit, jak asi bude příběh probíhat, a zrovna nejvíc mě to nechytlo. Ale narazila jsem na knížku podruhé, potřetí a stále víc se mi zamlouvala. Tak uvidíme.

OSTROV LHÁŘŮ - E. LOCKHART
Báječná rodina Sinclairových.
Soukromý ostrov.
Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku.
Skupina čtyř přátel - lhářů-, jejichž přátelství začne být destruktivní.
Revoluce.
Nehoda.
Tajemství.
Lži a další lži.
Pravá láska.
Pravda.

Na Ostrov Lhářů jsem narazila na jednom blogu, a zaujala mě už svým názvem. Mám pocit, že jsem ji viděla, když jsem byla naposledy s mamkou v obchoďáku, a docela mě mrzí, že jsem o ní tehdy ještě nevěděla, mohla jsem si ji koupit.

STOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL - JONAS JONASSON
V den, kdy se mají v přítomnosti různých hodnostářů slavit jeho sté narozeniny, vyleze Alan Karlsson z okna domova důchodců, a jak praví název knihy, zmizí. Zatímco je po něm vyhlášeno pátrání, dostane se jako slepý k houslím ke kufru plnému peněz, takže ho začnou honit jak zloději, kterým ho "ukradl", tak policisté. On se ovšem se svými pronásledovateli postupně spřátelí, takže vše dopadne úplně jinak, než čtenář očekává. Druhá dějová rovina mapuje Alanovy předešlé osudy, a tudíž i celé dějiny Švédska, Evropy a světa v průběhu dvacátého století. Jakkoli je totiž Alan člověk veskrze apolitický, během svého úctyhodně dlouhého života se setkal snad se všemi významnými politiky - od Harryho Trumana, přes Mao Ce-tunga, Churchilla, Stalina, de Gaulla až po Kim Ir-sena - a navíc bezděčně ovlivnil významné historické události (např. sestrojení atomové bomby).

Na tuhle knihu mě přivedl děda - měl ji půjčenou, a prý to byla ta nejzábavnější knížka, kterou kdy četl. Už podle anotace je mi jasné, že to nebude něco obyčejného. Poslední dobou čtu spíš vážnější knížky, proto bych něco oddechového a zároveň vtipného, jako je Stařík uvítala.
Tím také ukončím dnešní trojici. Je mi jasné, že až se příště dostanu do knihkupectví, moje hlavní volby jsou jasné.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lauralex Lauralex | Web | 2. října 2015 v 21:38 | Reagovat

DUFF jsem teď viděla poměrně často, ale nevím proč, měla jsem zakódované, že to není styl knížky pro mě, ale teď, když jsem si přečetla anotaci, docela mě zaujala. :-)

2 Oswin Oswin | Web | 3. října 2015 v 10:54 | Reagovat

Staříka bych si taky chtěla přečíst... Teda až dočtu Smrt je mým řemeslem. A pak, že jsem jediná, kdo čte vážné knížky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|