Music of my heart III - My top fifteen

8. října 2015 v 15:24 | Viola |  Hudba
Tohle byl dost špatnej nápad. Když jsem naposledy zkoušela psát seznam svych oblíbených písniček, musela jsem ho rozšířit na stovku, protože si zkrátka nemůžu vybrat pár. Ale dneska jsem se rozhodla, že nebudu vybírat jenom podle toho, jestli jde o moji oblíbenou kapelu, nebo jestli se mi písnička líbí poslechově - budu vybírat písničky, ke kterým se mi něco váže, hlavně nějaké vzpomínky. Prostě srdcovky, písničky které tvoří moje nejšťastnější okamžiky.

I přesto ale bylo celkem složité vybrat jenom patnáct. Už jsem dokonce chtěla přidat druhou patnáctku, ale nakonec jsem prostě nechala ty, které jsem napsala na prvních patnáct míst. Myslím, že když už jsem je napsala mezi prvníma, budou pro mě důležitější, než ty zbylé, protože jsem si na ně vzpomněla nejdřív.
A ještě, písničky nebudou ani seřazené podle oblíbenosti, hlavně proto, že u těchhle prvních se těžko vybírá, kterou mám opravdu nejradši. Skoro všechny ty písničky jsou pomalejší, ale je to proto, že mám tenhle typ raději. Což je docela zvláštní, protože jako malá jsem je naopak vůbec ráda neměla. No, myslím že bysme mohli jít na to(:

1) Nickelback - Photograph
Tohle je snad moje největší srdcovka vůbec. Hrozně si přeju, aby až se budou na konci roku promítat naše fotky (od první do deváté třídy, takový zvyk naší školy na rozloučení s deváťáky), aby se tem tahle písnička hrála. Tak snad.


2) Eminem - When I'm gone
Jediná jeho písnička, kterou dokážu "zarapovat". Jako, rapovat vážně neumím, ale znám slova. Mám to nejspíš z toho, že jsem When i'm gone poslouchala v jednom kuse, a taky protože je to jedna z těch písniček, která mi vžene slzy do očí a při určité části sice cítím jakousi úzkost, ale přesto ji zbožňuju..
3) Mr.Big - Wild world
Wild world miluju hlavně díky poslednímu dílu první série Skins. Znala jsem ji sice už dřív, ale až tehdy jsem ji začala vnímat. A jsem ráda♡
4) Tomáš Klus, Kryštof - Cesta
Tahle písnička mě kdoví proč spojuje s mojí třídou. Nemám k tomu žádný zvláštní důvod, prostě mi při jejím poslechu vždycky přijde na mysl.
5) Passenger - Let her go
Na ni jsem tancovala svůj první ploužák. Připadala jsem si jako pařez a byla jsem hrozně ospalá, ale přesto jsem si tehdy přála, aby nikdy neskončila.
6) Savage Garden - To the moon and back
Další písnička, která je mojí velkou srdcovkou aniž bych k tomu měla nějaký důvod. Dřív, když jsem si ještě neuměla její text přeložit a jen jsem si domýšlela podle jednotlivých slovíček o co v ní jde, znamenala pro mě něco velkého, tajemného a zároveň chladného. Měla jsem při ní pocit, jako u žádné jiné, a tak už mi to zůstalo.
7) Aerosmith - I don't wanna miss a thing
Mám ráda Armagedon, ale písničku mám ještě radši. Je úžasná, a je mým nejoblíbenějším soundtrackem vůbec.
8)The Calling - Wherever you will go
Jejich nejznámější a rozhodně taky nejpovedenější písnička. Připomenou se mi při ní vždycky dobré, i ty horší chvíle, ale i ty horší pro mě něco znamenají. Takže proto.
9) Avril Lavigne, Chad Kroeger - Let me go
Už jen kombinace těch dvou zpěváků je prostě...awww..zamilovala jsem si ji hned na první poslech, a byla jsem nesmírně šťastná, že ji zpívají zrovna oni. Je to dokonalá písnička.
10) Nickelback - Lullaby
S nikým jiným, kromě mojí kamarádky eL, o které jsem tu asi ještě nemluvila, nemám svoji písničku, a o to si téhle vážím víc. Je to sice už druhý Nickelback v seznamu, ale stejně jako Photograph, tak i Lullaby pro mě něco znamená.
11) Celine Dion - My heart will go on
Titanic je jeden z mých nejoblíbenějších filmů, a i když to není hlavně kvůli té romantice, ale kvůli tomu že mě ta loď už dlouhou dobu fascinuje, mám tuhle písničku od Celine Dion hrozně ráda. Pamatujete, jak jsem říkala, že When i'm gone od Eminema je jedna z písniček, které mě dokážou rozbrečet? Tak My heart will go on mezi ně patří taky.
12) Nirvana - Lithium
Lithium už jsem jednou do Music of my heart dávala, ale mezi hlavní patnáctku prostě nešla nedat. Jak už jsem říkala v tom díle, Lithium je písnička, díky které jsem vlastně Nirvanu začala vnímat a později poslouchat. A zároveň je už od chvíle, kdy jsem ji slyšela poprvé, pro mě od Nirvany nejoblíbenější.
13) Lana del Rey - Brooklyn baby
Co bych to byla za fanynku, kdybych nepřidala písničku od své druhé nejoblíbenější zpěvačky? Chtěla jsem sem dát Diet Mountain dew, protože bez té bych asi Lanu nikdy nezačala poslouchat tak, jako ji poslouchám, ale Brooklyn Baby je prostě ta nejvíc top písnička, jakou jsem kdy od Lany slyšela.
14) Metallica - Nothing else matters
Snad ani nemusím nic dodávat. Další obrovská srdcovka od jedné z nejlepších kapel.
15) Evanescence - What you want
No a nakonec tu mám moji milovanou Evanescenci. Věděla jsem, že tady bude, ale u písničky jsem si moc jistá nebyla, popravdě vybrat nejoblíbenější právě od nich bylo asi nejtěžší. Ale nakonec jsem se rozhodla pro What you want, protože ačkoli se to vůbec nemusí zdát, právě k téhle se mi váže nejedna vzpomínka.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 19. října 2015 v 18:59 | Reagovat

Spoustu písniček ze tvého výběru mám ráda. Nejvíce asi Photograph, Lullaby, Brooklyn Baby a To The Moon And Back :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|