Můj vysněný byt

5. října 2015 v 17:01 | Viola |  Co se jinam nevešlo
Tenhle článek by měl být takový vzkaz mému budoucímu já, protože budu psát, jaký byt bych jednou chtěla mít. Možná se stane, že až k tomu jednou opravdu dojde, najdu tady tenhle souhrn, plánek nebo jak tomu říkat.
Už teď mám hroznou potřebu neustále si svůj pokoj upravovat, až z toho mamku chytají nervy. Hlavně proto, že jsem kvůli doplňkům schopná strávit v Ikei mnohem delší dobu, než ona. A to jsem to ještě donedávna byla já, kdo ji odtamtud musel vyhánět.
Je dost možné, že se moje představy budou v některých ohledech lišit, ale já si jsem docela jistá, že na víc jak 79% budu chtít pořád to samé.


Už odmalička jsem si kreslila plánky svých budoucích domů - dost dlouho jsem si navrhovala celé vily, ale poslední dobou jsem si začala uvědomovat kouzlo a pohodlí malých bytů. Jednou chci jít rozhodně na vysokou, a tak se mi bude malý byt, ideálně 2+kk hodit. Nechci zase něco opravdu malinkého, ale nejspíš půjdu (a už teď si to tak představuju) po něčem s menšími místnostmi, než s velkými.

No, k přibližné velikosti bytu už jsem něco řekla, teď přejdu k tomu ostatnímu.

•Vyhovoval by mi střešní byt, s tím skoseným stropem. Tudíž nechci bydlet v paneláku, ale v domě. Dokud jsme ještě u nás ve městě bydleli v bytě, měli jsme právě tenhle byt, a já si pamatuju, že jsem to tak měla hrozně ráda.

•Co se barev týče, nejspíš bych šla do bílé a černé, po případě hodné tmavě hnědé. Vůbec bych se nebála ani černé a červené, mám tuhle kombinaci ráda. Nemám moc ráda hodně barev najednou, to byl taky důvod proč jsem u sebe v pokoji nechtěla žádné syté barvy. Zdi by mi, alespoň v ložnici, vyhovovaly stejné, jako mám teď v pokoji, tedy hodně bledě fialové.

•U zdí v mém pokoji zůstaneme. Rozhodně nechci holé zdi. Plakáty, obrazy nebo nějaké fotky, ale zase aby to nepůsobilo přeplácaně, nebo kýčovitě. Mamka mi to sice úplně nezakazuje, ale nevidí ráda, když si lepím v pokoji plakáty. Proto žádné nemám, jenom jeden, zarámovaný plakát s Marinou.

•Jednu místnost bych chtěla mít o něco větší než tu druhou, tedy větší než ložnici. Ta větší místnost by totiž sloužila jako jídelna s obývákem dohromady. Obzvlášť v téhle místnosti chci mít nejvíc rostlin a na jídelním stole několik kaktusů.
•Parkety, rozhodně parkety, a když už, tak linoleum s jejich vzorem. V ložnici bych ale naopak chtěla mít nějaký huňatý koberec, takový ten hrozně měkký.

•Přesuneme se ke koupelně. Už jen proto, že chci menší byt, tak vana nebude možná. To mi ale vůbec nevadí, protože stejně vany ráda nemám, bohatě si vystačím se sprchou, když tak sprchovým koutem. I tady bych chtěla mít nějaký kobereček.

•Chtěla bych taky ten kosmetický stolek, kde bych mohla mít vykládané všechny voňavky, laky, líčidla, sponky, gumičky a všechny tady ty věci. Naši mi odmítají takový stolek koupit, a tak mi k tomuhle účelu slouží komoda, ale není to ono.

•Potom potřebuju ke štěstí hodně velkou knihovnu a stojan na cédéčka. Mám jich tolik, že abych je neskladovala v krabicích od bot, budu potřebovat tohle.

•Svůj pracovní stůl si představuju nějak takhle, možná s trochu širší pracovní plochou. Ale tenhle typ stolů jsem vždycky milovala (bohužel jsem ho nikdy neměla), tak bych si ho rozhodně ve svém bytě přála.
•V posteli chci mít chlapa hromadu polštářů.

To by bylo zatím nejspíš k mému budoucímu bytu všechno. Možná mě časem ještě něco napadne, a napíšu to sem. Doufám, že až si za pár let budu přebírat klíče k novému bytu, budu ho zařizovat přesně podle tohohle článku.

A co vy? Máte už nějakou představu o bytě, který chcete jednou mít? Nebo už byt máte? Je takový, jaký jste si ho dřív plánovali, nebo vaše plány nakonec dopadly úplně jinak?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|