Chci se zase vylít

12. října 2015 v 16:47 | Viola |  Zápisky


Jsem naprosto vyčerpaná, bez energie, bez inspirace, bez života. A to je teprve začátek týdne. Po škole jsem jenom bloudila sem a tam, v hodinách jsem zívala a slova vyučujících mi šla jedním uchem dovnitř a druhým ven. Zavíraly se mi oči a já nebyla schopná se soustředit. Tolikrát se mi stalo, že jsem prostě přestala vnímat. Mohla bych klidně být mrtvá, a nikdo by nepoznal rozdíl.

Cítím se tak prázdně, tak hrozně prázdně, a když se tak cítím, hrozně špatně se mi žije. Špatně se mi píše, dýchá, mluví, přemýšlí. Přesto si rozepisuju dalších x článků, které by se daly sloučit do jednoho, ale já to tak nechci, chci aby byly hezky zvlášť.

Nějak se přestávám orientovat ve světě a v dění kolem sebe. Ona Vosa má kluka? Ona Vosa chodí s tím z céčka? Už dva týdny? Wow, jaktože se to ke mě dostalo až teď? Že už to ví celá škola? Sakra, asi jsem prostě byla tak unavená a tak pomatená, že jsem to nepostřehla. Těžko říct, když už se dneska cucali za dveřma třídy, aby je učitelka neviděla. Takových věcí já si totiž většinou všímám, když si někdo někde na veřejném místě takhle nápadně projevuje lásku. V těch chvílích se mi chce buď brečet, nebo po těch lidech hodit dlažební kostku.
Ach Violo, Violo, ty nepřející, bezcitná potvoro.
Jako co, já už jsem prostě hrozně zoufalá.Ale tohle to už všichni známe, nic nového, nic převratného. Ať chci nebo ne, pořád se vracím k těm starým tématům a nic moc nového a zatím nezveřejněného ze mě prostě nevypadne.

Prázdnota skoro vždycky vede k depresím. Deprese vedou k pláči. Pláč vede k panice. Panika vede k úzkosti. Úzkost vede ke strachu. A strach skoro zpravidla vede k nedostatku spánku. Nedostatek spánku vede k únavě. Únava vede ke ztrátě soustředěnosti. A ztráta soustředěnosti vede...no, však víme. Z tohohle odstavce s jednoduchým skorokoloběhem mého života jde dost jasně vyčíst, že když jsem psala v první větě, jak cítím prázdnotu, přibližně v úterý už budu zase pospávat na lavici v češtině a všechny důležité informace ohledně mých spolužáků mi budou unikat.

Achjo, zatím se ve škole chytám, ale mám obavy, že pokud to takhle půjde dál, nemusí to se mnou dopadnout zrovna růžově. A já se na tu školu chci dostat, chcichcichcichci, jenomže to bych se už opravdu měla začít snažit. Což o tom, v angličtině si spi, stejně jsi napřed, ale opovaž se vypínat svoje soustředění v matice (mám hrozné sklony k tomu, abych mluvila sama k sobě. V takovýchhle případech si představuju sama sebe ve starší, inteligentnější, vyspělejší a krásnější verzi, v černé sukni a bílé košili, jak ke mě promlouvá, jako ke své hloupější sestře).

Potřebovala bych vám tady nějak osvětlit, co přesně se se mnou děje. Jenomže já nevím. Nevím, co se se mnou děje, nevím proč se to děje a já...prostě nevím. Nevím, jestli jsem takhle spokojená, nebo jestli bych se radši chtěla pořád smát, bavit a povídat si s lidmi, jako to dělám v těch světlejších chvilkách. Prostě nevím.

Jsem jen hloupá, hloupá, hloupá holka, co nic neví, naivka co si myslí že by mohlo být něco lepší, i když v hloubi duše tomu stejně nevěří.

Mluvila jsem z Osobou. Pořád si ten rozhovor přehrávám v hlavě,i přesto že trval jen chvilku a byl spíš hodně obecný než cokoli osobního, ale mluvila jsem s ním a ani se mi nepodařilo nijak se shodit, to už mi nikdo nevezme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Oswin Oswin | Web | 17. října 2015 v 13:41 | Reagovat

Abych ti zvedla náladu, u nás se za dveřma třídy nelíbá... U nás, vzhledem k tomu, že na škole jsou samé holky, se diskutuje. A celkem hlasitě o přestávkách, nebo v hodině, když si učitelka musí pro něco odskočit, nebo máme supla. Já, nejenom, že se př těch příležitostech dovídám šokující detaily ze sexuálního života svých spolužaček, ale přemáhám touhu házet židlema.

Na mluvení samy k sobě mám svého imaginárního přítele Vojtu.

A Osoba... Dlouho jsem na tvém blogu nebyla, je to ale asi někdo, kdo se ti líbí. Sakra to dobře znám. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|