The Courtship Book tag

22. září 2015 v 17:46 | Viola |  Knihy

Včera jsem na Wattpadu projížděla všechny ty Tag knížky, a v jedné jsem našla The Court ship book tag. Jeho forma mě hned zaujala, a protože jsem na Wattpadu spíš jako čtenář, než spisovatel, řekla jsem si, že se nic nestane, pokud ho vyplním na blogu. O co v tagu jde? Jak vám asi došlo, tak o knížky. Tag se dělí na deset fází - tedy jakoby deset fází vztahu. Ke každé fázy je otázka, ke které přiřadím jednu knihu:)

1. Fáze
Prvotní přitažlivost
Knížka, kterou sis koupila kvůli obálce?

Jednoznačně Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti od Ransona Riggse. Miluju horory, proto, kdo tuhle knihu viděl nebo ví jak vypadá, vás asi nepřekvapí, že jsem šáhla zrovna po ní.
Ten obrázek na obálce mě zaujal, a měli jste vidět můj naprosto ohromený obličej, když jsem zjistila, že v knize jsou další takové obrázky.
A ani příběh mě nezklamal.


2. Fáze
První dojem
Knížka, která tě zaujala svou anotací?

Od autorky Sary Shepardové jsem přečetla první čtyři díly PLL, dál jsem to už nezvládla. Zato Hra lží, to už je něco jiného.
Když narazím na knížku, která mě zaujme obálkou, většinou anotace čtu až jako poslední. Po obálce totiž následuje náhodný úryvek, který si přečtu, a hned potom si přečtu anotaci. A ta u Hry lží mě zaujala natolil, že jsem ji prostě v knihkupectví nechat nemohla. A nelituju toho.

3. Fáze
Sladké řeči
Kniha, která tě zaujala tím, jakým stylem je napsána?

Tady u té otázky jsem dlouho přemýšlela. Nenapadla mě žádná knížka, kterou bych sem mohla napsat. Teda, jedna mě napadala, ta mě sice zaujala svým stylem, ale sladké řeči to rozhodně nejsou.
Ale většina těch, co Děti ze stanice ZOO četla, mi dá za pravdu - kdyby příběh nevyprávěla přímo Christiana, ale jenom někdo za ni, a kdyby celá kniha byla spisovně a ne tak, jak Christiana vypráví, nezaujala by mě tolik. Tady u téhle knihy dělá styl psaní opravdu hodně.

4. Fáze
První rande
První díl, který tě přiměl koupit si zbytek?

Když jsem platila první díl, nikdy mě nenapadlo, že za chvíli budu shánět i zbylé dva, a nebudu spokojená, dokud nebudou u mě doma. Docela jsem litovala, že jsem Zlatý kompas od Philipa Pullmana viděla prvně jako film, ale všechno litování přešlo, když mi došlo, že film není knize zrovna nejvíc podobný. A že ten jeden díl v sobě sice nese určité kouzlo, ale bez těch dvou pokračování hází úplně jiný význam. A to nejdůležitější zkrátka na filmovém plátně neuvidíme.
Zlatý kompas, Dokonalý nůž a Jantarové kukátko jsou zaručeně ty nejlepší knížky, jaké jsem četla.

5. Fáze
Noční hovory
Knížka, která tě primněla zůstat vzhůru celou noc?

Bylo to v listopadu 2013. Tehdy jsem na knížku Ledový oheň, kterou napsal Kai Meyer, narazila naprosto náhodou v knihovně - a za dva dny jsem ji dočetla. Ten první den jsem četla jen odpoledne, zato ten druhý jsem šla spát až o půl třetí ráno, tedy dokud jsem Ledový oheň nedočetla. Nedokázala jsem knížku jen tak odložit - vyvolávala ve mě tolik pocitů, že jsem prostě musela vědět, jak to dopadne.
A fakt, že v šest stávám do školy, jsem naprosto ignorovala. To, že jsem knížku měla číst přes den mi došlo až když jsem málem usnula v češtině.

6. Fáze
Vždycky v mé mysli
Knížka, o které si nemohla přestat přemýšlet?

Na to, že to není zrovna jednoduché čtení, jsem měla Deník Anne Frankové přečtený celkem rychle. A dost často jsem nad ním přemýšlela. Nad tím, co všechno si musela Anne v zadním traktu prožít, a jak si ani nedokážu představit, kdybych byla na jejím místě. Jak v mém věku dokázala tak úžasně psát. A taky jsem se díky knížce začala o tu dobu víc zajímat. I teď nad Deníkem často přemýšlím, ale když jsem ho četla, bylo to častější. Nemyslela jsem skoro na nic jiného.

7. Fáze
Fyzicke sblížení
Knížka, která tě zaujala tím, jaká je na omak?

Miluju paperbacky. Takže by se dalo říct, že v sedmé fázi mě zaujala kterákoli paperbacková kniha. A tak jsem vybrala Papírová města. Greenovi knihy, které jsem zatím četla mám seřazené podle oblíbenosti - a Papírová města se stále trochu rvou s Aljaškou, nemůžu se zkrátka rozhodnout, kterou mám radši. Ale Města jsem si zamilovala hlavně kvůli té několika hodinové části v autě - ta byla prostě nejlepší z celé knihy.

8. Fáze
Setkání s rodiči
Knížka, kterou bys doporučila rodině a známým?

Knížku Tak trochu úžasní od Dawn French jsem přečetla asi třikrát, a vždycky jsem se smála, jako když jsem ji četla poprvé. A doporučila bych ji mamce - jen aby viděla, že rozhodně nejsem nejhorší dcera, ona není nejzoufalejší matka, a že z toho syna, kterého chtěla mezi mnou a mojí sestrou mohl dopadnout...no, tak jako v knížce.

9. Fáze
Přemýšlení o budoucnosti
Knížka nebo série, u které jsi si jistá, že ji budeš číst mnohokrát?

Ještě stále nemám Alienci a bonusovou knihu Čtyřka, ale přesto vím, že ke všem čtyřem knihám se vrátím, a to nejednou. Už teď, i když mám jednu knihu rozečtenou, sem tam sáhnu po Divergenci a čtu si znova svoje oblíbené kapitoly. Protože Povstalecká trilogie od Veronici Roth si mě zkrátka dostala.

10. Fáze
Sdílej lásku
Koho do tagu označuješ?

Tenhle tag jsem na žádném blogu neviděla, našla jsem ho na wattpadu. Proto nebudu nikoho označovat. Pokud by měl někdo zájem, tag si udělejte:)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co říkáte na článek?

Super!
Ujde
Nic moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|