Proč ze mě nikdy nebude youtuberka?

10. září 2015 v 16:47 | Viola |  Střípky myšlení
Strašně se to rozjelo. Tolik youtuberů, že už v tom ztrácím přehled. Jenom u nás ve škole jich je asi dvacet, takže by jsme klidně mohli sestavit třídu čistě z youtuberů. Ovšem, dá se jim vůbec říkat Youtubeři, když ani jeden z nich nemá přes sto odběratel? Na gympl sice chodí jeden, co se dostal k několika tisícům, nevím jestli pěti nebo tak, jsem líná se kouknout, ale ten nechodí přímo k nám do školy.
Dvě moje spolužačky založily dokonce Youtuberské duo. Jako, videa mají sice hezky upravená, ale jinak je to propadák. A neříkám to proto, že nadávám prakticky na všechno, říkám to proto, že to tak je. Jednou se mě ale zeptaly, jestli nechci jako host k nim do videa. Na to jsem na ně povytáhla obočí, čímž jsem ji dala, doufám dost jasně, najevo, že se mnou počítat nemůžou.
Nemohla bych ani hostovat ve videu, natož pak být sama youtuberkou. Pravda, nikdy jsem nad tím neuvažovala, a ani to nemám v plánu, protože youtubeření je pro mě něco...no co totálně ignoruju. Jediné youtuberky, které jsem kdy sledovala byly Evzuu, Flabgee a Carrie, víc se spíš dívám na videa co točí kluci.


No ale, dneska se mě Vosa (pokud jste četli můj článek o vosách, pravděpodobně pochopíte, proč té holce tak říkám. Chodí se mnou do třídy, a já ji nenávidím. Jenomže ona to tak trochu neví uuups) zeptala, jestli bych nechtěla točit, že prý na to mám hlas. Haha, to se ti povedlo, Voso.
Nejraději bych jí řekla všechny ty důvody, proč bych to dělat nemohla a ani nechci, jenomže ty mě začaly napadat až doma, kdy jsem si sedla k blogu a zírala do prázdného textového okna.
Takže jsem jí řekla jen: No to jo. A dál jsme o tom nemluvily.

No, a ty důvody.

~ Neměla bych co točit. Leda že bych byla letsplejerka. To jedině. Protože si nedovedu představit, jak se před kamerou češu, líčím do školy nebo vyrábím obaly na sešity.
Navíc nic z toho neumím. Moje účesy tvoří buď pinetka a nebo rovnou gumička a jestli považujete za nějaké převratné líčení řasenku a tužku na obočí, tak ok.

~ Soukromí. To mám na blogu ráda. Můžu tu být tak anonymní jak jen chci a psát co chci. Dokážete si představit, jak do videa blábolíte to, co já tady napíšu? Hm, já ne. Rozhodně bych byla dost omezená na to, co řeknu. Určitě tam nebudu mluvit o svých pocitech a platonické lásce, když vím, že si mě můžou pustit moji spolužáci...

~ Vzhled. Jakmile jste youtuber, všichni najednou řeší, jak vypadáte. Řeší to někdo na blogu? Ne. Ale moment, přišla jsem porovnávat YouTube s Blogem? Ne. Takže zpět k tomu bodu. Nemůžete si začít točit v okamžiku, kdy vás něco napadne, nebo když máte náladu. Namalovat. Učesat. Převléct. Nemůžete k tomu sednout jen tak v pyžamu hned jak se vzbudíte, nebo v jednu v noci. Jako jo, jsou výjimky, jako nějaké ty hangouty nebo noční hovory (nevím, nikdy jsem si takové video nepustila, trvají přes hodinu). Jasně, pokud je to účel videa, bez namalování před kameru stoupnete, ale přiznejme si to - většina youtuberek musí malováním strávit opravdu hodně času, a vzhledem k mé lenosti bych já tohle nedokázala.

~ U lenosti zůstaneme. Stříháním, úpravy, zvuk. To všechno musíte řešit, upravovat. V nějakém časopisu, kde bylo o youtuberkách psáno, jsem četla, že stráví stříháním i několik hodin.
Fúf, no tak to potěš...

~ Ony ty předchozí důvody by bohatě stačily. Protože už podle nich se dá poznat, že bych se před kameru nepostavila ani kdyby mě tam vedli násilím (vzhledem k tomu, že na videech vždycky vypadám jako totální trotl...), protože to tak nějak není můj styl. Ale to je jedno, přesto budu pokračovat dalšími body, proč ze mě youtuberka nikdy nebude.
Neumím mluvit. Když mám z hlavy odříkávat nějaký delší text, začnu mluvit rychle, a komolím slova dohromady. Číst to, to je zas něco jiného, nebo alespoň se občas kouknout a něco přečíst.
Ale jinak by jakýkoli můj projev dopadl katastroficky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 10. září 2015 v 17:01 | Reagovat

ja uplne chapem tie dôvody... najm] ten vzhľad. a taktiež rozpravam strašne rychlo, nikto by nestihal :DD ale tak mame blogy, tak čo... v mnohom mi blog príde lepší, aspon čo sa týka úpravy - navyše si neviem predstaviť, že by som musela strihať a upravovať video, kde som ja a dívať sa sama na seba. z toho, čo sa mi najprv zdalo super,  by sa stalo niečo, voči čomu by som mala zrazu odpor :D chapem ťa, pekny članok

2 Heaven Heaven | Web | 10. září 2015 v 17:11 | Reagovat

Nikdy jsem na youtube natáčet nechtěla a ani nechci. Jsem prostě introvert a mluvit na kameru pro cizí lidi není pro mně. Bohužel dnes to může dělat každý, i lidi, kteří na to opravdu nemají.

3 Viola Viola | Web | 11. září 2015 v 7:07 | Reagovat

[1]: Přesně tak, i mě přijde blog v mnohém lepší než youtube. A s tím díváním sama na sebe máš pravdu - já se nesnesu ani na fotce, kde je jenom jeden můj výraz,  tak co potom na videu?:D
a Děkuju:)

[2]: Tak to mám i já. Nedokázala bych snášet to, žese na mě takhle dívají lidi.
I já znám spoustu lidí, co to neumí,  a přesto točí. Na jednu stranu je obdivuju, že na to mají odvahu, ale na druhou mě to docela vadí, protože už teď je Youtube přehlcené všelijakými "youtubery", a ti co by se jinak mohli popsadit a mají na to, tak mají mnohem menší šanci.

4 Oswin Oswin | Web | 12. září 2015 v 15:48 | Reagovat

Upřímně... Já jsem hodně přemýšlela o tom, že bych na to youtube začala točit, ale... Hej, asi se bojím neúspěchu, protože... Když to není originální a dobré, tak to moc lidí nezajímá. To soukromí by mě taky štvalo a... Jop, jsem příšerně líná no... Takže editování lehce padá.

5 Viola Viola | Web | 13. září 2015 v 17:33 | Reagovat

[4]: No, to taky. Přece jen, málokdo si všimne,  že máš na blogu třeba jen pár čtenářů, kdežto když máš na youtube málo subs, všímá si toho hodně lidí. Na tenhle důvod jsem zapomněla, neúspěchu bych se asi taky trochu bála. Jak už jsem říkala, youtube je už tak přehlcené všelijakými youtubery, že když začne někdo,  kdo na to opravdu má, nevšimne si ho už tolik lidí, jako když začínali youtuberky jako je třeba Nici ko atd:/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|