Přenejdražší vosy, táhněte k čertu. P.S. co nejrychleji

5. září 2015 v 13:24 | Viola |  Střípky myšlení
Tento černožlutý tvor by neměl existovat. Moje rodina si ode mě už o těchhle pruhovaných teroristech leccos vyslechla, a tak jsem se rozhdla jít s tímhle tématem, na které jsem schopná mluvit celé hodiny, otravovat jinam.

Takže jo. Vosy. Co je na nich špatného? Tak já vám to hned řeknu. Nikdy mi hmyz nevadil, tedy jak který. Pavouků se díkybohu nebojím (a nemusím tak ječet v pracáku pokaždé, když se ve skleníku nějaký objeví, narozdíl od mých spolužaček). A můry mi přijdou docela roztomilé,tedy tak moc, jak jen můra může být. Spíš jsem hmyz nijak moc neřešila.
Ale vosy vybočujou. Ve všem. A letos se opravdu předvedly.
Já mám za to, že vosy prostě musely vzniknout nějakou nehodou, nebo nám sem byly seslány jako trest za něco, co jsme provedli. Určitě se tu nemohly objevit jen tak.
Narozdíl od například včel, které jsou pracovité, užitečné, na pokraji vymření a žijí v monarchii kde musí pracovat a ještě ke všemu, když vás v sebeobraně píchnou, tak zemřou, je tahle vosí existence stejně nesmyslná, jako zasedací pořádek (stejně si nakonec sedneme jak chceme, tak co?).


Vosy totiž nic užitečného nedělají, právě naopak. Pijí nám naše pití, hlavně pivo a limonádu mají v oblibě, otravují nás, kdykoli jsme venku a nutí nás neustále si hlídat svoje jídlo, aby jsme je omylem nespolkly. Pak by se nás totiž ještě pokusily zabít.
Lezou nám do domů, na zahrady, jako by nás snad vyhledávaly jenom proto, aby nás mohly štvát. A narozdíl od nebohých, užitečných včel, vás tihle mrňaví teroristi můžou píchnout kolikrát chtějí.
Nic proti nim nepomáhá. Telefoní seznam? Postřik proti hmyzu? Pasti na vosy? Vzduchovka?
Kdepak, ještě vás na oplátku bžodnou a vesele letí dál se flákat a otravovat vaše sousedy.

Spousta lidí se diví, že nemám ráda léto. Už tolikrát jsem musela poslouchat vlny otázek proč, ale to není podstatné. Podstatné je, že po tomhle vosím létu, nesnáším tuhle roční dobu ještě víc.
Přijde mi, že se tahle zbytečná havěť rozmnožuje gepardím tempem, bez ohledu na to, že o jejich populaci nikdo nestojí.
O prázdninách jsem byla v restauraci a skoro jsem se nenapila, protože minimálně pětičlený vosí gang mi obsadil sklenici a prakticky mi znemožnil se jí jenom dotknout. Nakonec mě to donutilo sebrat se a utéct před nimi dovnitř.
Vidíte? Vosy vyhánějí nás, nadřazenou rasu bez které by jste vy, vosí šmejdi neměly ani pivo, ani limču, ze zahrádek a nutí nás ukrývat se uvnitř.

Někdo by mohl říct, že vosy nejsou to nejhorší, sršni nebo komáři, a nebo klidně klíšťata jsou mnohem větší sadisti.
Ale to není pravda. Klíšťata mají alespoň trošku slušnosti, a nelezou vám do domu. S použitím kouzla repelentu si je můžete udržet od těla. A dá se proti nim naočkovat.
No, sršni. Ti mají sice silnější žihadlo, a v podstatě taky nějak moc užiteční nejsou, ale zase na ně moc nenarazíte. Já můžu říct, že jsem za celé léto nepotkala jediného sršně, kdežto počet vos už nejspíš dávno přestoupil do milionové soustavy.
A co ti komáři? No dobře. I ti nás sice štvou a doslova nám pijou krev, ale pozor. To je jediné, co proti nim můžeme říct.
Viděli jste někdy komára, co by vám pil pití a za bílého dne vás vyháněl ze zahrádek restaurací? Ne.

Takže - Přenejdražší vosy. Táhněte k čertu. Co nejrychleji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|