Lhářka, lhářka, Viola je lhářka

6. září 2015 v 19:03 | Viola |  Zápisky
Vrtám se v jídle. Nějak nemám chuť k jídlu. A to se nestává často. Nic neříkám. Mamka se na mě podívá, a zeptá se: "Je ti něco?"
"Ne, jsem v pohodě," odpovím.
Lhářko.

Venku fouká vítr, je chladno. Počasí pro mě. Jdu na svoje oblíbené místo k řece, kde je ještě chladněji, zabalím se do mikiny a sedím. Je tam takový velký plochý kámen (jak by řekl jeden můj spolužák, plochý jako Viola). Tam si sednu a přemýšlím.
Myšlenkami zabloudím až k Osobě. Ještě jsem vám o Osobě nic neprozradila, ale to se změní. Snažila jsem se o něm nepsat, ale je to čím dál těžší, protože spoustu myšlenek se poslední dobou točí kolem Osoby. Ale o tom jindy.
Je mi mizerně. Nejen kvůli Osobě.
Sedím tam alespoň hodinu, mám pocit, že mi prdel přimrzla k tomu kameni. A tentokrát myslím na ni. Na to jak moc mi chybí a jak moc bych chtěla, aby tu byla se mnou.
Venek nevenek, cítím, jak se mi zase chce brečet. Jsem káča. Nejde to zastavit. Zachvíli už nevidím ani krok před sebe, protože se mi oči zaplní slzami.
Mizím pryč, co nejrychleji. Po cestě málem srazím paní z domu od naproti. Sakra. Nepotřebuju aby mě zrovna ona viděla brečet. Stoprocentně se půjde přeptat mamky, co se mi stalo.
Zkoumavě se podívá na můj mokrý obličej a zeptá se:
"Ale Violko, co se stalo? Spadla si?" Haha. To určitě.
"Ne." Chci utéct.
"A tak co se stalo?"
"Nic, jsem v pohodě."
Lhářko.

Když mi později večer napíše Pampeliška, je mi ještě hůř. Mám pocit, že ještě chvíli a rozpadnu se na tisíc malých kousků. Zase cítím to prázdno uvnitř sebe a nejradši bych se zavrtala do peřin a nikdy nevylezla. Pampelišce odpovídám jen jednoslovně, aniž bych si to uvědomovala.
Dobře, jak myslíš, ok, ne, jo, fajn, okk. Nic jiného ze mě nevypadne.
"Co se stalo, Violo? O.o" Přijde od ní zpráva. Napíšu nejdelší zprávu za celý den:
"Nic, jsem v pohodě."
Lhářko. Lhářko. Lhářko.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|