Facebooku a moje mladší já, nenávidím vás

19. září 2015 v 20:10 | Viola |  Střípky myšlení

Včera jsem neměla co dělat, nebyl nikdo, s kým bych si mohla psát, a tak jsem začala projíždět své staré statusy a fotky na facebooku. Nejsem si jistá, jestli je to dobře, nebo špatně, protože to má své klady a zápory

+ Uvědomila jsem si, že tam jsou, a okamžitě jsem většinu z nich smazala. Jo, dalo to práci, a to že jsem je smazala AŽ teď nejspíš moc nepomohlo, ale aspoň tam nebudou příští roky strašit.

- Málem jsem se zhroutila z toho, jak jsem byla blbá, trapná a naprosto bez mozku. Možná se toho z těchhle věcí moc nezměnilo, ale aspoň bych nezveřejnila takové věci, jako tehdy.

Zakládala jsem si facebook v páté třídě, protože všichni moji spolužáci v jednom kuse o téhle pitomině mluvili v jednom kuse. Jak si vedou v jaké hře, kolik dostali lajků, kdo jim napsal komentář a s kým si psali. Jakou našli zajímavou stránku a jak tam sledují své oblíbené celebrity. Já jsem v té době ksichtknihu neměla, a nejspíš bych si ji ani nezaložila, kdybych tohle neposlouchala každý den. Moje desetileté já si řeklo, že je hrozně moc out, a že si musí facebook okamžitě založit.
A tak se stalo. Bohužel jsem byla jedna z posledních, a tak na mé stránce nebylo absolutně nic. A já se to snažila dohnat.

Proto, pokud by se moje mladší já nějakým způsobem dostalo do budoucnosti, a četlo tenhle článek, prosím, aby vzalo na vědomí tyto věci.1) Je jedno, že je to první profilovka. Je divný fotit se na dvoumegapixlovej foťák a pak přesto hodit všechny filtry, co tvůj stoletej mobil zná.

2)Vlastní fotky a příspěvky se nelajkujou!

3) Dát si na profilovku Miley Cyrus není cool. Obzvlášť, když jsi ji už tehdy nenáviděla, ale myslela si, že tak dostaneš víc lajků, protože tvoje spolužačky ji milovaly.

4) Sdílet každý obrázek, který najdeš taky není super. Mohla sis je prostě stáhnout. Nemusela si s nima zahlcovat profil.

5) Měnit profilovky každý dva dny taky není nic moc. Obzvlášť, když nejsou hezké. Přesně tak, srdíčkové sluneční brýle a dva culíky in nebyly, a nikdy nebudou.

6) Dneska už bych nikdy, opakuju nikdy, nenapsala, že Všechny naprostoo lovískuju. Protože to není pravda. Nikoho nemám ráda. A už vůbec nikoho nelovískuju.

7) Je roztomilé fotit se se psem, ale je rozdíl mezi focením a ztrapněním - a ztraptit psa tím, že se na fotce s ním tváříte jako trotl a tisknete si ho k obličeji, až ten chudák hazí výraz "Pomoc, chci utéct," to není roztomilé.

8) Nechápu, jak jsem kdy mohla psát každou hovadinu, co mě napadla. A už vůbec nechápu, jak jsem za každým slovem dokázala napsat smajlíka. A celé to zakončit slovem - lol nebo omg.

9) Facebook není žákovská. Nikoho nezajímá, že jsi dostala jedničku, pětku nebo i tu pitomou dvojku.

10) Normální člověk přece nepřidává status o své náladě pokaždé, když je smutný nebo naštvaný. Očividně jsem nebývala normální. Ne, že bych teď byla, ale jiným způsobem.

11) Taky nechápu, proč jsem každý tři dny přidala status nejlepší den s... a vyjmenovala asi pět lidí. Nevím, co na něm bylo tak úžasného, když si ho nepamatuju.

12) Nechápu, moje hloupé jedenáctileté já, jak jsi mohla kdy přidat 41 fotek ze školního výletu (přesně tolik jich opravdu bylo) a napsat k tomu Fotešššky z nejlepšího výletu. Přitom ten den pršlo, tlačili jsme se po třech pod jedním deštníkem, a ztratila jsem celý svoje kapesný a domů se vrátila jenom s pohlednicema.

13) Nevím, jestli jsem v té době rozumně uvažovala, ale psát si status Papík, jdu spát, pokaždé, když jsem ten den odcházela z facebooku, a chystala se jít spát, je maximálně trapné.

14) To, že nejsem vtipná, všichni víme. Holt ne každý se narodí komik. Ale víte, co je trapné? Psát komentáře, u kterých si myslíme, že jsme vtipní, ale přesto vtipní nejsme. Chce někdo z vás napsat sbírku nejtrapnějších komentářů? Nemuseli jste dělat nic, než číst moje komentáře v naší třídní skupině. Našli by jste jich požehnaně.

15) Jak jsem mohla být kdy tak hloupá, a věřit všem těm kecům jako: Sdílej, a zítra najdeš litr.
A potom k tomu psát do komentářů: Achjo, nic jsem nenašla :(((((
Trapko.

16) A taky posílat řetězovky jako:
Jmenuju se Daisy a jsem mrtvá. Jestli nepošleš tenhle shit 122345 svým přátelům, přijdu tě navštívit.
Spousta konverzací s lidmi, které sotva znám, se skládá z tohohle.

17) Nevidím nic špatného na odpočítávání času do začátku něčeho. Ale postovat čas každou minutu...copak jsem si neuvědomovala, jak trapný to je?

18) Už nikdy bych nehrála každou hovadinu, co mi moji spolužáci a "přátelé" doporučí.

19) A už vůbec bych z toho nesdílela každý úspěch a postup do dalšího levelu. A nejhorší je, že to nejde zrušit. Pořád mi z toho chodí upozornění, a děcka jako jsem byla já mi pořád posílají životy do Pet crush, nebo jak se to jmenuje.

20) Bože, Violo mladší, pochop, že vytváření koláží v PiZapu, do kterých hodíš kreslené postavičky nějakých holek a označíš tam svoje spolužačky, je pitomost.

21) Možná sis myslela, že hodit na fotku deset filtrů, rámečky a všechny smajlíky, co se ti líbí je kůl, ale je to maximálně tak na ranu.

22) Profilovka se santovskou čepicí v dubnu? Probuď se-_-.

23) Dřív byla móda označovat lidi na fotkách se srdíčkem, ale what the hell, proč jsem tam označovala lidi, co nenávidím?

24) Fotka focená z vrchu, na sobě pyžamo, oči jak ryba a úsměv jen na jeden koutek je vražedná kombinace.

25) 14.2.2012 - bylo mi jedenáct. A víte, co jsem si napsala za status?
"Život je tak na hovno, nikdo mě nechce nedal mi kytku ani si na mě nevzpomněl.:""(
Za to bych si dala pánví po hlavě. Nemám slov.

Statusů a fotek, které bych sem mohla napsat jsem smazala desítky. Jenomže tenhle článek není nekonečný. Díkybohu. Opravdu se mi nechce přidávat sem další debiloviny, co jsem byla tehdy schopná zplodit.
A co vy? Taky máte pro svoje mladší já nějaké vzkazy ohledně facebooku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co říkáte na článek?

Super!
Ujde
Nic moc

Komentáře

1 Oswin Oswin | Web | 19. září 2015 v 22:53 | Reagovat

Úplně tě chápu... :D Ty jo... Já jsem cestu do hlubin svého facebooku podnikla nedávno a... Eh, takovej status "Nikdo mě nemá rád. :(" kterej mi okomentovala teta, že mě ráda má... Eh... :D Tak jsem zase mazala, mazala, mazala... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|