Wishlist books/1

29. srpna 2015 v 19:00 | Viola |  wishlists-books
Takže takže! Mám tu další wishlist, tentokrát se samými knihami. Chtěla jsem tam připojit i nějaké oblečení nebo něco jiného, ale jelikož jsem včera jela s kamarádkou nakupovat (a z minulého Wishkistu jsem tak až na Zlodějku knih, kterou jsem si přála z celého toho seznanu nejvíc, splnila), takže to, co bych ještě teoreticky na seznam připojila, kdybych s kamarádkou bývala nejela, jsem si právě včera pořídila.
Navíc jsem zjistila, že čiště knižní Wishlist se mi líbí o něco víc, než když jsem tam dala všechno dohromady. Ale přestože sem tam potřebuju i jiné věci než knihy (i když těch často bývá převaha), další Wishlist bych zase udělala z oblečení a podobně. Je možné, že to budu takhle střídat - jednou knihy, jednou ostatní. Uvidíme. Ale teď se pustíme do seznamu.
Vybrala jsem do něj čtyři knihy, které si teď momentálně přeju. Chvilku jsem přemýšlela, jestli tam připojit i Zlodějku, ale nakonec jsem si řekla, že tak nějak by mohly moje wishlisty fungovat - budou aktuální, dokud z nich nesplním všechny body, a to i přesto že mezitím vydám další tři Wishlisty.
Ale dost už kecání -jdeme na to.
DASH & LILY - KNIHA PŘÁNÍ
RACHEL COHNOVÁ, DAVID LEVITHAN

"Nechala jsem ti tu pár nápověd a vodítek.Jestli chceš, otoč stranu.Jestli ne, vrať knihu prosím zpátky do poličky."

Takhle začíná knížka od bestsellerového autora Davida Levithana a Rachel Cohnové. Lily zanechala chvíli před Vánoci červený zápisník plný výzev na poličce svého oblíbeného knihkupectví a čeká, až někdo přijme nabídku ke hře. Ale je Dash ten pravý? Nebo je jejich osudem vzájemně sdílet svoje sny a touhy jen na stránkách deníku, který na střídačku schovávají po celém vánočním New Yorku? Můžou se ve skutečnosti setkat, bude to fungovat? Bude červený zápisník jejich knihou přání? Nebo se k sobě vlastně ani trošku nehodí?

Na knihu Dash & Lily jsem vlastně přišla úplně náhodou - prohlížela jsem si zrovna jinou knihu, a omylem jsem v podobných klikla na tuhle. Docela osud, nemyslíte?
V prvním okamžiku jsem se na ni dívala trochu nedůvěřivě, nevěděla jsem co od toho čekat. A tak jsem udělala to, co dělám vždycky když se chystám pořídit si novou knihu - našla jsem si pár recenzí.
Většina z nich o knížce mluvila docela pozitivně, a když jsem si znovu přečetla anotaci, a zamyslela se, jak by mohl děj probíhat, bylo to jasné - knížka putovala na Wishlist. Podle obálky vypadá zajímavě a mile, tak uvidíme, jestli bude i příběh takový.

JESTLI ZŮSTANU
GAYLE FORMAN

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat

O téhle knize vím už hodně dlouho, a mám pocit že je podle ní i film, ale do ruky se mi ještě nedostala.
Pak jsem na ni narazila na Wattpadu, kam ji jedna slečna přepisovala a přečetla jsem si první kapitolu. A knížku jsem zavřela. Ne proto, že by mě nezaujala, ale právě proto, že mě zaujala.
Mám mnohem radši, když si knihu čtu v papírové podobě - miluju obracení stránek a tu vůni. Když si nějakou přečtu na čtečce nebo tak, nemám z toho takovou radost. Ano, někdy je užitečné ji mít, pokud jste jako já a kamkoli jedete, musíte mít sebou knížku, ale nevím, proč bych ji měla používat doma.
No, ale zpátky k Jestli zůstanu. Příběh se zdá být zajímavý, a rozhodně si ho chci přečíst dřív, než se podívám na film.


VŠICHNI JSME Z TOHO ÚPLNĚ NA VĚTVI
KAREN JOY FOWLER

Jako malá holka byla Rosemary pořádně upovídaná. Když chtěla rodičům něco vyprávět, prosili ji, ať začne raději rovnou uprostřed příběhu, aby se vůbec někdy dobrala jeho konce. Teď je Rosemary mladá vysokoškolačka, která toho moc nenamluví. A hlavně nemluví o své rodině. Ačkoli je Rosemary je dnes jedináček, dříve mívala sestru ve stejném věku, skoro dvojče, a staršího bratra. Oba sourozenci se ale z jejího života už dávno vytratili. Jak a proč k tomu došlo, představuje velké rodinné tajemství. Na její sestře Fern bylo totiž něco opravdu výjimečného a zvláštního. A Rosemary je odhodlaná vypovedět teď její příběh; začíná zprostředka a vrací k začátku.

Všichni jsme z toho úplně na větvi mě zaujala hned podle anotace. Zatím jsem si k ní nehledala žádné recenze, ale i přesto jsem si jistá, že si ji musím pořídit.


(NE)OBYČEJNÝ KLUK
R.J. PALACIO

August se narodil s deformovaným obličejem, který většině lidí z jeho okolí brání dostat se v kontaktu s ním za hranice této nedobrovolné masky. Nyní nastupuje poprvé do školy, rovnou do páté třídy. Kniha je dokonale sestaveným kaleidoskopem pohledů samotného Augusta, jeho sestry Vii a jejích kamarádů i Augustových spolužáků na jednu a touž situaci, na to, jak na tuto velkou změnu reaguje on sám, jeho rodina i spolužáci.

Na tuhle knížku jsem přišla už před prázdninami, kdy mi o ní vyprávěla spolužačka - četla ji, a líbila se jí. Já jsem si na ni vzpomněla až teď, když jsem začala s psaním tohohle Wishlistu, ale přemýšlela jsem o ní už tehdy.
Podle toho, co jsem četla, je to taková oddechová knížka, a ty já si občas taky ráda přečtu. Rozhodně se po ní musím podívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|