Kapely jako značka bytí cool?

29. srpna 2015 v 22:22 | Viola |  Střípky myšlení
Je spousta věcí, co nechápu. Je spousta věcí, co mě štve. Je spousta věcí, které nenávidím. Ale jenom málokterá splňuje všechny tři body.
A v poslední době (no, ono to není jen v poslední době. Už před prázdninami jsem jednoho krásného dne seděla v lavici, ryla kružítkem do papíru a nad hlavou mi poletovaly otazníky) je to ta móda s nošením triček s nápisy kapel.
A teď mě nechápejte špatně - já sama je sem tam nosím. Mám jich pár doma. Ale s kapelami, které poslouchám.

Ale abych vás uvedla do tématu - článek o tomhle chci napsat už od chvíle, kdy jsem na blog.cz klikla na ikonku Registrace.
Pak z toho ale sešlo -nevím proč, prostě jsem to napsat nechtěla. Ale nakonec jsem se k tomu přece jen dostala. Jde o to, že každý má ve svém okolí alespoň jednu slečnu, která si kapely tvrdších žánrů spojuje s bytím cool a hustý a kdovíco ještě. I já pár takových znám.
Nikdy - opravdu nikdy bych na sebe nevzala tričko s nápisem 1D nebo tak podobně. Nejen proto, že mi jejich zpěv rve uši a jejich písničkám, a vlastně ani těm klukům samotným jsem na chuť nepřišla, ale taky proto, že nevidím důvod nosit tričko, s názvem kapely, kterou neposlouchám.
Já to nikomu neberu - tedy to co poslouchá. Někdo holt poslouchá pop, jiný zase neváhá sáhnout po něčem tvrdším. Každému se prostě líbí něco jiného. Ale o tohle tu nejde.

Dám vám příklad - jedna moje spolužačka se na focení ukázala ve škole v černém tričku s Eminemem.
Eminem je jeden z mála raperů, které poslouchám, vlastně se v tomhle stylu moc nepohybuju. Ale díky taťkovi, který mě přivedl na většinu mých nynějších oblíbených kapel, jsem se dostala právě i k Eminemovi.
Takže, protože Eminema už nějaký ten pátek poslouchám, a s onou zmiňovanou spolužačku jsme nikdy moc společných řečí nenašli, na tričko jsem se jí zeptala. Prvně odkud ho má a potom, jak dlouho Eminema poslouchá.
Na tuhle otázku se na mě podívala, jako bych byla největší debil pod sluncem a odpověděla, že Eminema ani nikdy poslouchat nezačala.

Myslím, že to nebude jen můj pocit (oprava - není jenom můj), ale nejvíc to odnáší Nirvana. I Nirvanu poslouchám díky taťkovi, a ačkoli mám doma jejich desky a pouštím si je, tričko nemám.
A víte, co mám chuť udělat, když vidím ve škole holky belieberky s obrovským žlutým nápisem Nirvana? Zadupat je do země, šlápnout jim na krk nebo jejich hloupoučké mozky vystavit v obludáriu.
Nechápu, k čemu jim to je. Jako, to že někde slyšeli Smells like teen spirit nebo About a girl, to z nich ještě fanynky nedělá. Obzvlášť když o nich všichni ví, že by byly schopné vystát na lístky Justina Biebera i tříhodinovou frontu.
Sakra, když už teda nějaká holka Biebera poslouchá, tak předpokládám, že se jí jeho hudba líbí a proto ji poslouchá.
Tak když už něco poslouchá, ať si za tím stojí, a nesnaží se okolí přesvědčit o opaku.
My, co tyhle kapely posloucháme se taky nesnažíme přesvědčit okolí o něčem jiném, jen aby jsme měli pocit, že jsme cool.

Myslím, že všichni chápete co chci tímhle článkem říct a každý z vás by k tomu určitě dokázal něčím přispět.
Takže závěr? Každý máme nějaký styl hudby, ať už je jakýkoli. Pokud má někdo pocit, že když bude předstírat že poslouchá tvrdší hudbu, tak bude automaticky ostatními považován za borce, úžasnou osobu nebo nevím co jistě, tak bych ho tímhle článkem ráda vyvedla z omylu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shetlandy Shetlandy | Web | 15. listopadu 2015 v 18:51 | Reagovat

Upřimné... takové lidi bych též nejradši přizabila. Moc jsem se s nimi nesetkala, co je pravda, ale i tak to nechápu. Další takovým příkladem jsou třeba i obojky, které se teď staly tak IN a přitom spadají k rocku / metalu, a nosí je Ti, co poslouchají sračky (nehejtuji, nic proti nikomu nemám... možná) a nevědí o tom ani ň. Hold, každý chce být cool, IN a kdo ví co ještě a přitom si dělají nepřátele z těchto stran, těch rockerů a metalistů, kdy nějaká Directionerka nebo Beliberka nese na tričku jejich oblíbené kapely, což je tak akorát znehodnocuje.
Já mám doma tedy dvě trička + mikinu, jedné kapely co poslouchám, a vidět je na nějakém tupci, tak jej sejmu něčím po hlavě, nejspíš.

Naprosto s Tebou souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|