Divergence - Veronica Roth

20. srpna 2015 v 13:39 | Viola |  Knihy


Ano, zase dystopie. A stejně jako u knihy z předchozího článku Oškliví, mě tahle naprosto pohltila. Film jsem neviděla, a ani se k tomu nechystám, dokud si nepřečtu poslední díl - Aliance, který momentálně leží na stole a čeká, až si na něj najdu čas.

****

Napsala: Veronica Roth

Divergence se odehrává v budoucnosti města Chicaga, v němž je společnost rozdělená do pěti frakcí - Odevzdání, Neohrožení, Mírumilovní, Upřímní a Sečtělí utužující dané schopnosti. Každá frakce tak přináší městu něco jiného a lidé z nich vykonávají určitá povolání.
Po dovršení šestnáctého roku života se každý obyvatel města musí rozhodnout, k jaké frakci se připojí - může zůstat v té, kde se narodil, ale může se připojit i k jiné a stát se tak přeběhlíkém.
Po Volbě se ale musí zůčastnit i zkoušek, při kterých vyjde najevo, zda se pro danou frakci hodí a nebo ne. Pokud ne, většinou to končí životem mezi odpadlíky a nebo rovnou smrtí.

Před svojí životní volbou stojí i hlavní hrdinka knihy Beatrice Priorová z Odevzdanosti. Kterou frakci si zvolí, tím si je prakticky jistá. Jenomže pak její testy dojdou k překvapivému výsledku - je divergentní. O tomhle zjištění nesmí nikde mluvit.

Beatrice si nakonec v den volby zvolí Neohroženost a opustí rodinu - jenomže, je to opravdu to, co chtěla?
Podmínky pro pobyt v Neohroženosti jsou opravdu tvrdé - obstát v testu může jen 10 nejlepších.
Což znamená, že spousta z nich skončí mimo frakci...
Ale přece jen něco pozitivního na Neohroženosti je - nejen že si konečně najde opravdové přátele ale je tu i Čtyřka - její instruktor, který, stejně jako Beatrice, něco tají.

Všechno se nějakou dobu přece jen zdá být dobré. Ovšem pouze do chvíle, kdy Beatrice pochopí že se něco děje. A utajit, že je divergentní už tak nebude jednoduché, jak se zdálo...

I přes to, že Rezistence, druhý díl série, je mnohem víc plná akce, Divergenci mám o něco radši. Přesto vám ale doporučuji, přečtěte si obě - hlavně proto, že jakmile dočtete poslední kapitolu Divergence, budete opravdu zvědaví, jak to bude pokračovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|