Co je špatného na tom být sám?

21. srpna 2015 v 19:25 | Viola |  Střípky myšlení
Často nad tou otázkou přemýšlím. Mám takový pocit, že snad všechny okolo mě zajímá ze všeho nejvíc téma "vztahy". Však to známe všichni - přijdete na návštěvu k příbuzným. Je jedno, jestli jste u nich nebyli týden nebo dva roky, jedna z prvních otázek, která následuje po té "Jak je ve škole?", popřípadě "Kam chceš jít po základce/střední?", je "Máš někoho?"
A teď nemám v plánu vylívat si tu svoje srdce a fňukat nad tím, že já sama jsem stále ještě alone, smysl tohohle článku je trochu se zamyslet nad tím, proč spousta lidí, a obzvlášť lidí mého věku neustále řeší, že jsou sami.
Neustále někoho hledají. Chtějí někoho mít. A ať už mají, nebo ne, řeší jenom to.
Neříkám, že je špatné s někým chodit. Dokonce je přece fajn být s někým, s kým si máte co říct a být s ním víc než jenom kamarádi.
Jenomže znamená to snad, že když najednou někoho nemáte a trávíte víkendy doma ve společnosti Nuttely, jste hned zapomenutí, opuštění a nechtění?
Je super být čas od času s lidmi. I já, člověk co je raději sám, nebo jen s těmi jemu nejbližšími, jsem mezi nimi občas ráda. Ať už je to ve škole, nebo jít s partou spolužáků někam ven. Na nějaké "pařby" sice ještě nemám úplně věk, ale kdybych se vžila do nějakého svého staršího já,určitě by mi nevadilo, jednou za čas si na nějakou party zajít.
Samozřejmě. Člověk je tvor společenský, a potřebuje se bavit. Ale na druhou stranu, být občas sám, a třeba i víc než občas, na tom není nic špatného. Prostě jenom nejste s lidmi, jste sami se sebou.
Já osobné trávím ráda čas sama. Jenom si čtu nebo píšu a vůbec se nemusím cítit opuštěně a zapomenutě. Každý by měl sem tam trávit čas sám, a odpočinout si od okolního světa.
A to, že s nikým zrovna nechodíte, to taky neznamená, že jste horší člověk, vůbec ne. Mohla bych teď říct nějakou klišé povzbuzující větu jako: Nejsi horší než oni, jsi na ně naopak až moc dobrý.
Ale pravda je taková, že když zrovna někoho nemáte, kdo vám zaručí, že ho za několik dní nenajdete?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|