Co chci od života?

26. srpna 2015 v 17:56 | Viola |  Zápisky
Někdy je mi fajn. Jsem vysmátá, dokáže mi udělat radost i ta nejmenší maličkost. Mám pak největší chuť pouštět se do spousty nových věcí, bavit se, smát se a o nic se nestarat.
Někdy prostě stačí málo, a jsem šťastná.
Jenomže poslední dobou jsem stále víc zamyšlená, vážná. Namísto toho, abych rozebírala kdejaké bláboly a smála se i tomu nejhloupějšímu vtipu, přemýšlím.


Nad spoustou věcí. Nad svou budoucností. Kde budu za pár let. S kým budu. Jestli budu šťastná, a jestli budu moct říct, že takhle jsem to vždycky chtěla. Jestli si dokážu udělat takovou budoucnost, jakou ji chci teď.
Přesto že jsem v tom "krásném" pubertálním věku, kde se moje plány a přání mění rychleji, než je správné, jakousi představu načrtnutou mám. A stále mám jisté obavy, že to nakonec dopadne jinak. Nemám ráda, když si něco naplánuju, a všechno je nakonec úplně jinak, byť to třeba dopadne lépe, než jsem myslela. Jsem spokojená pouze tehdy, když se mi věci daří tak, jak bych si přála. Možná to není dobrá vlastnost, ale alespoň, když ji máte, se pak víc držíte svých plánů. A mnohdy to není vůbec špatné. Vím o čem mluvím.

Ale zpátky k věci. Často se dívám na svoje kamarády, nebo teď nedávno na třídní fotku mojí třídy, a uvažuju, kolik z nich tu se mnou a pro mě bude, za těch několik let.
S většinou z nich se po devítce už neuvidím. Každý půjdeme na jinou školu, do jiné části republiky. Je hloupost přemýšlet o tom už teď, vždyť v devítce ještě ani nejsem. Až za šest dní, pamatujte. Nebo spíš UŽ za šest dní.
A taky přemýšlím, jestli jsou tu pro mě vůbec už teď.

Někdy se dokážu takovýmihle myšlenkami unášet dlouho. Kolikrát kvůli nic nemůžu ani spát, a když už usnu, ráno se budím s tím, že jsem nad něčím přemýšlet zapomněla. A začíná to odznovu.

Moc přemýšlím. Opravdu hodně, a někdy bych to chtěla umět zastavit. Říct "A dost!" Jako v té reklamě. A proudy myšlenek by se zastavily. Bohužel jsem se ještě nenaučila svoje myšlenky a pocity ovládat. A mám pocit, že čím víc se je snažím zastavit, tím víc přibývají.

Mám neustále pocit, že mi něco uniká. Že poslední dobou přežívám jen ze dne na den. Obzvlášť když byla škola, tak to tak bylo. Pondělí až pátek, pak chvíli klid a pak zase od znova. A tím se dostávám k tomu, že takhle to nechci. Nechci, abych poslední rok na škole, která mi (ačkoli to zní opravdu divně) za těch několik let přirostla k srdci, přežívala jen ze dne na den, a čas, který mi na ní zbývá mi nenávratně utekl.

A proto bych chtěla začít něco dělat. Přestat se užírat. Překonat tu svoji lenost. A přestat se pořád na něco vymlouvat.
Jasně, můžete si říct, že mám ještě celý život před sebou, koneckonců ještě mi ani nebylo patnáct. Ale znamená to snad, že bych na tohle období nemohla mít žádné vzpomínky?

Takže, co bych chtěla od života?

Chtěla bych se naučit bavit se, ať už s někým, nebo jen sama se sebou a taky dělat něco užitečného. Něco, čím bych mohla někomu pomoct. Chtěla bych být alespoň trochu užitečná, a ne tak zbytečná jako teď.
Chtěla bych být jednou tam, kde chci být. A taky bych chtěla, abych na tím pořád nepřemýšlela, alespoň teď ne. Chtěla bych umět žít přítomností a ne se pořád zaobírat tím co bylo a co bude, co jsem mohla udělat lépe, a co bych mohla lépe udělat do budoucna.
A možná bych chtěla být prostě jen šťastná...

Omlouvám se, že tenhle článek byl tak nějak o ničem, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat. Příště se polepším, I swear:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs. Nobody Mrs. Nobody | Web | 27. srpna 2015 v 8:23 | Reagovat

Ahoj! Dneska jsem poprvé zavítala na tvůj blog, nevím jestli začínáš, ale s největší pravděpodobností ano. A rozhodně nepřestávej! :-) Většinou mě takovéhle blogy nebaví číst, takové ty životní story, jenomže tenhle článek mě bavil a to neskutečně. :-? Jako bych v tom viděla samu sebe. Ten pocit, když chceš žít a ne přežívat. :-) Jdu to tady ještě víc prošmejdit a pokusím se být tvým pravidelným navštěvníkem. :D

2 Viola Viola | Web | 27. srpna 2015 v 16:34 | Reagovat

Páni Děkuji moc:) tvůj komentář mě opravdu moc potěšil! :-)
máš pravdu, začala jsem teprve 15.srpna :D
a budu moc ráda, když sem zavítáš i někdy jindy, a budou se ti tak líbit i mé další články:)

3 Alfa Alfa | E-mail | Web | 31. srpna 2015 v 19:14 | Reagovat

Tento článek není vůbec o ničem. Je velice dobrým zamyšlením. Je vidět, že jsi narazila na skořápku vlastního sebeuvědomění. To je vždycky dobré znamení. :)

Kdysi jsem byl jako ty. Neustále jsem přemýšlel o budoucnosti. Postupně jsem se propracoval k minulosti i současnosti. Ty můžeš taky :) Máš k tomu potenciál :) Ale o budoucnosti nepřestávej přemýšlet, jen se v ní neztrať ;) To, že chceš být užitečná, to je velice chytré a moudré. :)

Každý si přeje ať jeho plány dopadnou tak jak si je naplánoval. Řekl bych, že receptem na úspěch je v tomto případě umět se rychle přizpůsobit situaci :)

No, libíš se mi, budeme tě sledovat :)

4 Viola Viola | Web | 5. září 2015 v 21:12 | Reagovat

[3]: Děkuju za komentář:) jsem ráda, že se vám tu líbí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|