Cestování časem

19. srpna 2015 v 17:27 | Viola |  Zápisky
Teď upřímně - kdo z vás někdy přemýšlel, jaké by to asi bylo, cestovat časem? Ať už pro to, že vás lákala myšlenka dobrodružství, nebo pro to, že jste si chtěli zkusit, jak se žilo dřív, na vlastní kůži. A určitě jste taky přemýšleli, kam by jste se podívali - do středověké Anglie, nebo někam mnohem dál, třeba do pravěku?
Já jsem nad cestováním časem přemýšlela od té chvíle, kdy jsem, dejme tomu v sedmi letech viděla film Návrat do minulosti. Tak strašně mě to nadchlo, že jsem se tehdy pokoušela postavit si vlastní stroj času:D.A dneska ráno jsem se k té myšlence zase vrátila (ne ke stavění stroje času, ale k tomu kam bych se podívala) a řekla jsem si: kam by ses vrátila, kdybys měla tu možnost?Odpovědět na to, nebo spíš vybrat z tolika možných dob jenom čtyři (tolik jsem si jich zadala) byl celkem oříšek.Nakonec se mi to ale povedlo (poté co jsem vyloučila všechny ty události se třídou, které by se vyplatily natočit - a že jich bylo) a sestavila jsem seznam se čtyřmi dobami, kam bych se v každém případě podívala, kdybych tedy mohla.
1) Dinosauři
Nevím, jestli bych tam byla schopná přežít byť jen jeden den, ale když už bych se mohla vracet v čase, mezi prvníma bych zavítala sem. Stejně jako mě v dětství fascinovalo cestování časem a výroba zákusků v cukrárně (nechápala jsem, jak se jim vždycky povedou úplně stejné), tak mě fascinovali i dinosauři.
Sestřenice po mě nedávno zdědila krabici od bot plnou plastových figurek dinosaurů - takže i kdyby ste se mě na otázku, kam bych se chtěla vrátit, zeptali před devíti lety, moje odpověď by byla jasná.
Navíc bych se tam chtěla vrátit hlavně kvůli tomu, abych viděla, nakolik se dinosauři podobali těm, jaké si je představujeme dnes.

2) Starověký Egypt
O ten jsem se začala zajímat o něco později, ale do dnes je to pro mě něco naprosto úžasného a tajemného. Celá ta doba pro mě byla a je zajímavá, takže nevím, jestli by mi záleželo na tom, kde a kdy bych se objevila - nejspíš bych to nechala náhodě. Ale co bych chtěla vidět nejvíc, to je stavba nějaké pyramidy.

3) Anglie 17/18 století
I tady je mi celkem jedno, kdy bych se tam objevila ale ráda bych se alespoň na chvíli podívala do ulic tehdejšího Londýna.

4) Titanic
Zní to šíleně, já vím. Kdo by dneska chtěl dobrovolně plout na Titanicu? Ale mě ta loď vždycky zajímala, a když už bych měla tu možnost, stačilo by mi klidně se jenkm dívat, jak vyplouvá z přístavu, ale plout přímo na ní by pro mě bylo něco neuvěřitelného.

Určitě do komentářů napište, kam byste se vydali vy, kdyby jste měli tu možnost:)

Vaše Viola
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 R. R R. R | Web | 19. srpna 2015 v 18:01 | Reagovat

To jsou zajímavé návrhy na cestování časem! Kéž bych měla vlastní TARDIS, ale asi je dobře, že nemám.

Já bych se vrátila pár let zpátky a varovala se předem. (před čím? před vším!)

Ale nesmazala bych tím pak důvod, proč bych se vůbec do minulosti vydávala? Časové paradoxy jsou komplikovaná věc, ale paradoxně je mám ráda.

2 blackCoffee blackCoffee | 19. srpna 2015 v 18:16 | Reagovat

Na těch časových paradoxes se shodneme:D taky nad nimi často přemýšlím. [1]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|