Viola jde do sebe!

20. srpna 2015 v 11:41 | Viola |  Zápisky

Zdravím všechny poutníky, kteří zabloudili až na tuhle stránku!
Pokud jste četli moje předchozí články, nejspíš vám došlo, že po prázdninách půjdu do devítky. A dneska ráno, když jsem dělala svoji ranní rutinu (ležela na posteli a "zaujatě" zírala do stropu) napadlo mě, že je nejvyšší čas, abych se sebou začala něco dělat. A tak jsem si sestavila menší seznam:

➳ Začnu pravidelně cvičit.
Psala jsem, že chodím běhat, ale napsala jsem taky, že nechodím pravidelně. Tak tak. Nechodím. Většinou jdu jen tehdy, když mám náladu, nebo naopak, když nemám náladu na nic jiného, a potřebuju to ze sebe vyběhat.
Jenomže běh je jedna věc. Tu budu samozřejmě dělat dál - ale rozhodla jsem se trochu zapracovat na svých, zatím neexistujících svalech. Jasně, teď si řeknete: Boha, ta je ale hloupá, proč s tím nezačala před prázdninami? Komu teď chce nějaký svaly ukazovat? Tabuli?
Naprosto s váma, koho to napadlo, souhlasím. Před prázdninama jsem na to kašlala ale za rok budou přece další prázdniny, ne?
A myslím, že cvičit by jsme neměli jenom kvůli plavkám. Takže tak. Začnu cvičit.

➳ Začnu se víc učit.
Alespoň to první pololetí, protože pokud se nepletu, k přijmačkám potřebujete z devítky jenom pololetní vysvědčení. A pak jsou tu taky ty přijímačky na střední.
Nechci aby to znělo nafoukaně, ale na konci osmé jsem neměla vůbec špatné známek - až na pár dvojek jsem si vedla dobře. Ale i přesto bych ráda některé předměty ještě vytáhla.

➳ Začnu se učit další cizí jazyk.
Říká se, čím mladší se začneš učit další jazyk, tím líp ti to půjde.
Svoji angličtinu bych mohla zhodnotit jako dobrou - začala jsem si ji učit už před třetí třídou, kdy jsme ji začali mít povinně, a párkrát jsem byla i na táboře s výukou angličtiny.
Němčinu jsme dostali v osmičce - a hned od začátku jsem se chytla. Ačkoli ten jazyk moc ráda nemám, jde mi. Mamka tvrdí, že to mám po ní. Ona sama se jazyky učila lehce, a v Německu taky chvíli pracovala.
Tak když mám talent na jazyky, proč to nevyužít? Otázkou ale je, jaký jazyk. Chvíli jsem uvažovala o ruštině - to poté co jsem si přečetla článek blogerky Nettie, a taky proto že jsem se ji "pokoušela učit" asi rok zpátky s babičkou. Ještě pořád si pamatuji velkou část azbuky, ale pořád si tím nejsem moc jistá.
Pro mě byla vždycky krásná a zajímavá norština, ale asi bych se jí jako samouk naučit nedokázala. Pokud byste tedy měli nějaký tip, určitě bych ho ocenila:) až se ale rozhodnu, dám vám vědět.

➳ Začnu být větší optimista.
Moji pesimistickou a depresivní stránku jste asi ještě neměli tu čest poznat (ale nemůžu zaručit že k tomu nedojde. Jestli má být tenhle blog opravdu o mě, co nevidět se tu nejspíš něco takového objeví.).
Jenomže já taková opravdu jsem. Na všechno se divám z té špatné stránky, někdy až moc. A s tím se pokusím něco udělat. Alespoň pokusím.

➳ Začnu se víc věnovat tomu, co mě baví.
A sice, že zase opráším basket. U nás na škole byl dívčí tým, ale jak už tomu na naší úžasné škole bývá, kvůli nedostatku zájemců ho zrušili. Na konci školního roku se ale ozvalo pár holek, co jdou letos do osmé a vypadá to tak, že by se tým mohl zase obnovit.
Tím by se bod číslo 1 mohl stát uskutečnitelnějším.
Ale v tomhle bodu nemám na mysli jenom basketball - poslední dobou jsem opravdu hodně zanedbávala psaní a rozhodla jsem se tomu zase začít věnovat. Alespoň trochu.

Takže, to by bylo k tomuhle seznamu všechno.
Dáváte si podobné cíle, nebo si píšete podobné seznamy? 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lone Howler Lone Howler | Web | 21. srpna 2015 v 19:10 | Reagovat

Moc pěkný seznam, mám skoro ten stejný.
Já si snad na každý nový školní rok ujasním seznam toho co chci udělat do prázdnin, opravdu velmi podobné. O takovém článku jsem i já přemýšlela. :-)

2 blackCoffee blackCoffee | Web | 21. srpna 2015 v 20:37 | Reagovat

[1]: pokud ten článek vydáš, určitě mi dej vědět, ráda si ho přečtu:) Já osobně čtu takovéhle články hrozně ráda:) a moc děkuju za milý komentář

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|