All I want is runaway

25. srpna 2015 v 19:08 | Viola |  Zápisky
Už jako malá jsem snila o tom, že si sbalím kufr a odejdu. Bylo mi jedno kam - jednou to bylo Las Vegas, jindy zase Austrálie. Nebo Dubai. Bylo ni jedno, že se tam třeba vůbec nedomluvím; byla to pro mě součást dobrodružství.
Bylo mi asi deset, když jsem zpod postele vytáhla velký černý kufr, takový ten na kolečkách, a začala jsem do něj balit všechny věci, bez kterých jsem nedokázala být. Takže asi 10% kufru zabíralo oblečení, jako plavky a šaty a zbytek, těch 90% byly všelijaké zbytečnosti. A navrch jsem si samozřejmě sbalila peněženku s obrázkem Arieli, ve které jsem měla všechny svoje úspory - tedy nějaké tři stovky.
Jenomže nastal problém, který mě možná zachránil před tím, že bych se v deseti letech ztratila v Brně na nádraží, kde bych hledala spoj do Prahy. Nemohla jsem ten kufr unést.
To je docela blbé, když si naplánujete cestu, sbalíte věci a obětuje veškeré tři stovky co máte, a nakonec zjistíte, že nedokážete snést kufr ze schodů...tak jsem ho prostě vší silou dotáhla ke dveřím, sedla jsem si na něj a tak jsem tam vydržela, než se naši vrátili z práce.

No a touha po cestování mi tak nějak vydržela do teď. Sice už o tom nepřemýšlím, jako když mi bylo deset, ale přece jen už se nemůžu dočkat, až se konečně sbalím, vypadnu z téhle díry, aka našeho "města" a odjedu někam do Ameriky, do Anglie, Norska, Francie a nebo na Island (strašně ráda bych se tam podívala!), kde budu po kavárnách psát knihu, učit se jejich zvyky a jazyk a všechno, co mi jen ta země nabídne.
Mám doma dokonce i papír, kam si píšu všechna místa, kam bych se jednou ráda podívala. Pár z nich, takové ty drobnosti jako Chorvatsko nebo Slovinsko už mám splněné, ale už se nemůžu dočkat, až si odškrtnu takové položky, jako je Finsko, Brazílie a nebo Nový Zéland.

A co vy? Taky rádi cestujete? A máte nějaká místa, kam by jste se opravdu hodně rádi podívali?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mrs. Nobody Mrs. Nobody | Web | 27. srpna 2015 v 8:29 | Reagovat

Nový Zéland! Bože, místo mích snů! :D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|