Abeceda věcí, co mám ráda 0.1

25. srpna 2015 v 18:22 | Viola |  1000+1 věcí, co mám ráda
Jelikož můj předchozí článek byl dost pesimistický (a taky mě ta nálada začala díkybohu pomalu opouštět) rozhodla jsem se přidat dneska něco o poznání veselejšího. Jmenuje se to Abeceda věcí, co mám ráda a založila jsem na to speciální rubriku nesoucí název 1000+1 things I like. Tam nebudu přidávat jenom Abecedy, ale i delší články o jednotlivé věci nebo osobě která pro mě něco znamená, nebo ji mám ráda. Pochybuji, že dám kdy dohromady 1000 a jednu věc - popravdě, budu ráda když vůbec dokončím abecedu:D
A princip abecedy? V každé části budou čtyři písmena (ta dnešní jsou A, B, C, Č a D) a já ke každému napíšu jednu nebo více věcí, co mám ráda a na dané písmeno začíná.

~A~ Amerika / Anglie / Arctic Monkeys
Hned první písmeno, a já už se nedokážu rozhodnout mezi ttřemi věcmi.
Ameriku nemám ráda jenom kvůli tomu, že odtamtud pochází většina mých oblíbených kapel, filmů, seriálů, herců a knih, ale také kvůli tamní přírodě nebo naopak městům. Miluju Kanadu, odkud mimochodem pochází i moje oblíbená zpěvačka Avril Lavigne (taky začíná na A!), a jen co to půjde, musím Ameriku navštívit.Co se Anglie týče, vždycky mi připadala jako země taková tajemná, magická. Navíc, nebýt Anglie neměli bysme moji nejoblíbenější knižní sérii Harry Potter, a už vůbec ne seriál Skins, kterému jsem v poslední době absolutně propadla. Sice neposlouchám moc anglických kapel (pár se jich ale samozřejmě najde), zato z Anglie pochází moje nejoblíbenější - Arctic Monkeys. Nešlo je sem nenapsat, opravdu.A proč je mám tak ráda? Mají prostě úžasný písničky (myslim, že senenajde moc lidí co by neznali alespoň Do i wanna know?) Jejich album AM u mě v pokoji hraje každou chvíli, a žádná jejich písnička mě nikdy neomrzela, byť jsem ji poslouchala třeba hodinu v kuse.


~B~ Bouřka / Bon Jovi
Dřív jsem byla z bouřek vystrašená až na půdu, ale postupně jsem si ji zamilovala. Občas z nich sice mám strach, ale není to panická hrůza nebo tak něco, je to ten příjemnější druh strachu, spíš respekt. A taky mě na bouřkách cosi fascinuje...
Na B bych dokázala dát dohromady víc kapel, co mám ráda, třeba Bastille nebo Beastie Boys (pravda, každá je úplně o něčem jiné , ale mám je ráda obě stejně) ale Bon Jovi poslouchám už dlouho a jejich písničky mě ještě nepřestaly bavit. A moje nejoblíbenější? You give love a bad name:)

~C~ Cestování
Mám ráda svůj domov, ale cestování miluju. A taky všechno okolo toho - balení věcí, plánování trasy a tak podobně. Baví mě poznávat nová místa, snažit se mluvit jejich jazykem, i když je slyšet hlavně můj přízvuk...Ale plánování mám na tom všem nejradši. Mám doma seznam všech míst, kam bych se chtěla podívat.

~Č~ Čtení
Svoji první knížku jsem ppřečetla v ten samý den, co jsem se naučila číst. A od té doby čtu neustále. Někdy se mi stane, že si odpoledne vezmu knížku s tím, že přečtu jednu nebo dvě kapitoly a najednou se z odpoledne nevysvětlitelně stává devět večer a kniha skoro dočtená...

~D~ Déšť
Přiznám se, že mě v tuhle chvíli nenapadalo nic jiného, ale déšť mám vlastně taky ráda. A o trochu víc bouřky (viz písmeno B). Abych si i tak trochu odporovala, nesnáším ty chvíle po dešti, když je všude mokro, ale jakmile prší, je to něco jiného. Úžasně se u toho usíná a dobře se u toho přemýšlí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Girlwithoutablog Girlwithoutablog | 25. srpna 2015 v 20:57 | Reagovat

Pěkné :) máme toho dost společného, hlavně to A a C

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|