3 rady, jak nezešílet

19. srpna 2015 v 19:05 | Viola |  Střípky myšlení

Aneb co pomáhá osobě jménem Viola.1) Pište, kreslete!
Neznám lepší činnosti, při kterých se odreagujete a zapomenete na okolí dohromady. Proč?
Pokud píšete, a nebo kreslíte, dostáváte se do světa vlastní fantazie, do světa jaký ho chcete vy a jak se líbí vám samotným. Na dobu, na jakou si sami určíte se tak přenesete ze světa, ve kterém vás něco trápí do úplně jiného světa - a věřte mi, nemusíte být mnou, aby vám tyhle dvě věci pomohly!2) Utéct od problémů? Aspoň na chvíli to rozhodně neuškodí!
Ano, nejenže budete dělat něco pro svoje tělo, ale vaší psychice to taky neuškodí. Já už chodím běhat nějaký ten pátek, sice ne úplně tak pravidelně, jak bych chtěla, ale přesto vždycky, když si zajdu trochu se proběhnout, cítím se po návratu domů mnohem líp, než když jsem vyrážela.
Vyberte si nějakou trasu, která vám vyhovuje, a při běhu se soustřeďte jenom na to, co právě děláte. Vytěsněte z hlavy všechny myšlenky a uvidíte, že vám to pomůže.

3) Najděte si něco, co vás povzbudí!
Když už se někdy cítíte opravdu vystresovaně, zkuste si najít něco, co vám v tu chvíli zvedne náladu, alespoň o trochu. Ať už je to nějaký motivační plakát nebo povzbuzující obrázek na tumblr (je to sice klišé, ale rozhodně není k zahození!), nebo nějaká písnička. Je to v podstatě jenom na vás a na vaší osobnosti, co vás povzbudí. Zkuste si něco najít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|Blog open: 15.8.2015|